Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2014

Szansa na promocję wsi

fot. Urząd Marszałkowski w Bydgoszczy

fot. Urząd Marszałkowski w Bydgoszczy

Urząd Marszałkowski już po raz szósty jest organizatorem konkursu „Przyjazna Wieś" na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury, realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Na zgłoszenia czekamy do 30 września.

Ideą konkursu jest wskazanie i docenienie przykładów infrastruktury wiejskiej, sfinansowanych ze środków funduszy europejskich, które służą przedsiębiorcom i mieszkańcom, gościom i turystom. Konkurs promuje najbardziej innowacyjne i efektywne projekty, które chroniąc środowisko naturalne i dziedzictwo kulturowe polskiej wsi, czynią ją miejscem, gdzie chce się żyć i pracować. Udział w konkursie jest dla gospodarzy terenów wiejskich doskonałą okazją do zaprezentowania i promocji ich miejscowości.

Działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konkursie wszystkich beneficjentów, którzy zrealizowali projekty wspierające rozbudowę infrastruktury technicznej i społecznej na obszarach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego, współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej, począwszy od dnia 1 maja 2004 r.

Konkurs realizowany jest w dwóch etapach: 

• etap regionalny przeprowadzi Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW). Nagrodą w etapie regionalnym są nagrody rzeczowe.
• etap ogólnopolski zostanie przeprowadzony przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA z siedzibą w Warszawie.

Do etapu ogólnopolskiego zostaną zakwalifikowane te projekty, które na etapie regionalnym zajmą pierwsze miejsca w dwóch kategoriach (infrastruktura techniczna i infrastruktura społeczna).

Zwycięzcą ubiegłorocznej regionalnej edycji konkursu w kategorii infrastruktura techniczna była gmina Cekcyn, która zrealizowała projekt budowy Gimnazjum w Cekcynie. W kategorii infrastruktura społeczna w regionalnej edycji doceniono projekt Zmniejszanie nierówności w dostępie do edukacji przedszkolnej w gminie Białe Błota poprzez utworzenie filii gminnego przedszkola „Wróżka”.

Więcej informacji oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj

Materiał: Departament Rolnictwa Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

 

Oceń artykuł: 84 97

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    z polskiej wsi, w dniu 21-08-2014 10:31:46 napisał:

    Rozumiecie? Dostaną już nagrodzeni... A biedni i mali będą dalej biedni i mali.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)