Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

31 maja 2021

Szachiści z powiatu przyjechali na turniej do Mroczy. Kto stanął na podium?

31 maja po raz kolejny młodzi entuzjaści szachów# przyjechali do Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się V Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza. Początkowo turniej ten był zaplanowany na styczeń jednak wskutek obostrzeń udało się go przeprowadzić dopiero teraz.

Równolegle odbył się także turniej dla dorosłych skierowany do opiekunów, trenerów i rodziców. Oba turnieje składały się z 9 rund. Tempo gry turnieju juniorskiego wynosiło 15 minut na zawodnika, a turnieju „B” 12 minut na zawodnika plus 4 sekundy na wykonany ruch. Oba turnieje były rozgrywane systemem szwajcarskim.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Okonek, Radny Prezes LUKS Feniks Mrocza – Marcin Klebs oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego-Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Marian Wiśniewski. Turniej poprowadził sędzia II klasy – Mirosław Kozielski. W turnieju juniorskim wzięło udział – 29 zawodników, a w seniorskim zagrało 18 osób.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora” lecz ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Olaf Jagodziński, który nie przegrał ani razu i zakończył turniej z wynikiem 8 pkt. Na drugim miejscu z wynikiem 7,5 pkt zameldował się Gracjan Bromirski. Ostatnie miejsce na podium zdobył Alan Jagodziński z wynikiem 6,5 pkt. Tyle samo punktów zgromadzili także Szymon Podlewski i Wiktor Hałuja, jednak gorsza punktacja pomocnicza stanęła im na drodze do miejsc medalowych.

W turnieju seniorskim przez cały turniej pewnie przeszedł (z małym potknięciem w ostatniej rundzie) Hubert Gabryszewski zajmując pierwsze miejsce i uzyskując wynik 7,5 pkt. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli Andrei Jr Maksimenko (7 pkt.) i Stanisław Szopa (6,5 pkt.). Trzecie miejsce Bydgoszczanina było nie małym zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że startował z 16 pozycji. Jednak nie od dziś wiadomo, że rankingi nie grają. Zaraz za podium uplasowali się dwaj przedstawiciele LUKS Feniks Mrocza: Bogdan Winler Remigiusz Skrzypiński. Punktowo (5,5 pkt) dorównał im Tomasz Theuss.

Po zakończonym turnieju przyszedł czas na rozdanie pucharów, medali oraz nagród. Wręczył je zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik oraz Prezes klubu LUKS Feniks – Marcin Klebs. Każdy z zawodników mógł liczyć na nagrodę rzeczową, a dla najlepszych przewidziane były puchary i medale.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach.

Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Mrocza. Za wsparcie dziękujęmy również Radzie Miejskiej w Mroczy oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Materiał: Ewelina Musiał - UMiG Mrocza