Dziś mamy 29 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Święto Plonów w Mroczy. Zabawa dożynkowa coraz bliżej

fot. pow.

fot. pow.

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się pierwsze# Święto Plonów w naszym powiecie! Tym razem Gminno-Powiatowo-Parafialne Dożynki odbędą się w Mroczy.

Tradycyjnie wydarzenia rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą, następnie procesja przeniesie się na Stadion Miejski w Mroczy. Na stadionie czekać na nas będzie mnóstwo dożynkowych atrakcji oraz muzycznej zabawy.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, licytacja chlebów, prezentacja traktorów czy ogłoszenie wyników konkursu „Zieleń Blisko Nas” to tylko niektóre z przewidzianych na to popołudnie wydarzeń.

Część muzyczną rozpocznie występ kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Krëbane”. Początki zespołu funkcjonującego przy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Ta folklorystyczna grupa od lat uświetnia wydarzenia skocznymi i żywiołowymi występami. Kaszubi już oficjalnie uznani są za oddzielną grupę etniczną, która posiada fascynującą kulturę i niezwykle bogaty strój ludowy. Kultura kaszubska na wyciągnięcie ręki? Już w najbliższą niedzielę!

O oprawę muzyczną zadba także Natalia Capelik-Muianga – finalistka 8 edycji Mam Talent, ćwierćfinalistka The Voice of Poland 9. Następnie publiczność rozkręci zespół „Chłopaki nie płacą” z aktorem-muzykiem Michałem Milowiczem na czele!

W tym roku aż trzy pary zostały dożynkowymi starostami! Z ramienia Powiatu Nakielskiego jest to Katarzyna Olearczyk z Rozwarzyna i Tomasz Bagnerowski z Turzyna. Gminę Mrocza dumnie reprezentować będzie Violetta Sikorska z Samsieczynka oraz Piotr Mnichowski z Kaźmierzewa. Parafialnymi starostami w tym roku zostali: Ewa Okonek i Maciej Dzieszka z Mroczy.

Na imprezę zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Starosta Nakielski – Tadeusz Sobol oraz ks. proboszcz – Wojciech Cierniak.

Szczegóły na plakacie.

Materiał: Monika Oleś – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)