Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 sierpnia 2019

Święto Plonów w Mroczy. Zabawa dożynkowa coraz bliżej

fot. pow.

fot. pow.

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się pierwsze# Święto Plonów w naszym powiecie! Tym razem Gminno-Powiatowo-Parafialne Dożynki odbędą się w Mroczy.

Tradycyjnie wydarzenia rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą, następnie procesja przeniesie się na Stadion Miejski w Mroczy. Na stadionie czekać na nas będzie mnóstwo dożynkowych atrakcji oraz muzycznej zabawy.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, licytacja chlebów, prezentacja traktorów czy ogłoszenie wyników konkursu „Zieleń Blisko Nas” to tylko niektóre z przewidzianych na to popołudnie wydarzeń.

Część muzyczną rozpocznie występ kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Krëbane”. Początki zespołu funkcjonującego przy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Ta folklorystyczna grupa od lat uświetnia wydarzenia skocznymi i żywiołowymi występami. Kaszubi już oficjalnie uznani są za oddzielną grupę etniczną, która posiada fascynującą kulturę i niezwykle bogaty strój ludowy. Kultura kaszubska na wyciągnięcie ręki? Już w najbliższą niedzielę!

O oprawę muzyczną zadba także Natalia Capelik-Muianga – finalistka 8 edycji Mam Talent, ćwierćfinalistka The Voice of Poland 9. Następnie publiczność rozkręci zespół „Chłopaki nie płacą” z aktorem-muzykiem Michałem Milowiczem na czele!

W tym roku aż trzy pary zostały dożynkowymi starostami! Z ramienia Powiatu Nakielskiego jest to Katarzyna Olearczyk z Rozwarzyna i Tomasz Bagnerowski z Turzyna. Gminę Mrocza dumnie reprezentować będzie Violetta Sikorska z Samsieczynka oraz Piotr Mnichowski z Kaźmierzewa. Parafialnymi starostami w tym roku zostali: Ewa Okonek i Maciej Dzieszka z Mroczy.

Na imprezę zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Starosta Nakielski – Tadeusz Sobol oraz ks. proboszcz – Wojciech Cierniak.

Szczegóły na plakacie.

Materiał: Monika Oleś – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)