Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2019

Świadczenie "Mama+". Złożono już ponad 50 tys. wniosków

fot. MRPiPS

fot. MRPiPS

Do 30 kwietnia 51 423 osób złożyło wnioski o rodzicielskie świadczenie # uzupełniające – wynika z najnowszych danych MRPiPS. – Do tej pory przyznano ponad 44 236 świadczeń.

Program „Mama 4+” wszedł w życie 1 marca br. To rodzicielskie świadczenie uzupełniające przysługujące osobom, które urodziły, wychowały lub tylko wychowały co najmniej czworo dzieci, a nie mają prawa do minimalnej emerytury lub ich świadczenia są niższe.

Z najnowszych danych przekazanych MRPiPS przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynika, że wnioski o rodzicielskie świadczenie uzupełniające „Mama 4+” złożyły 51 423 osoby. Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że łączna liczba uprawnionych do świadczenia to 85 tys. osób. Oznacza to, że wnioski złożyła już większość uprawnionych.

Najliczniejszą grupą wnioskujących są osoby między 60 a 69 rokiem życia – 38 431. Kolejne są osoby w wieku od 70 do 79 lat – 9 802. Z kolei liczba wnioskujących powyżej 90 lat wynosi 152 (w tym jedna osoba ma powyżej 99 lat). Zdecydowana większość to kobiety – w gronie 51 190 tys. wnioskujących o świadczenie znalazło się 110 mężczyzn.

Do tej pory przyznano łącznie 44 236 świadczeń, w tym 67 mężczyznom. Co ciekawe, 1 691 osób z przyznanym świadczeniem to rodzice, którzy wychowali powyżej 9 dzieci.

Zdecydowana większość przyznanych świadczeń, bo blisko 27 907, to świadczenie dopełniające do minimalnej emerytury. Liczba samoistnych świadczeń to 16 329. Przeciętna wysokość świadczenia dopełniającego to 355 zł w przypadku kobiet i 280 zł w przypadku mężczyzn.

– Zachęcam wszystkich, którzy mają w swoim otoczeniu osoby z prawem do rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, by informowały je o możliwości złożenia wniosku – apeluje minister Elżbieta Rafalska.

materiał: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Lakiernictwo
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Makijaż na każdą okazję
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)