Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

01 marca 2020

Sukces Jana Rosińskiego. Bardzo wysoki poziom rozgrywek

fot. powierzone

fot. powierzone

Jan Rosiński wziął udział w turnieju szachowym o Puchar Burmistrza Koronowa. Mistrzostwa odbyły się w# Ratuszu Miejskim w Koronowie.

Zawody rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 12 minut na partię dla zawodnika +3 sekundy za każdy ruch. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 42 zawodników. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski. Poziom rozgrywek należy uznać za wysoki, gdyż wzięło w nich udział wielu mocnych zawodników. Jan Rosiński uzyskał bardzo dobry rezultat w tych zawodach. Zawodnik Feniksa zajął wysokie 10. miejsce w silnie obsadzonym turnieju. Miejsce w czołowej dziesiątce turnieju szczególnie cieszy. Mroczanin zdobył łącznie 5,5 punktu. Jan Rosiński odniósł 4 wygrane, 3 remisy i tylko 2 porażki, co jest bardzo dobrym rezultatem. Szczególnie trzeba podkreślić, że od czwartej rundy gracz Feniksa miał kapitalną serię 6 partii z rzędu bez porażki. Warto również dodać, że Janowi Rosińskiemu udało się pokonać zawodników, którzy posiadają wyższy ranking m.in. Jacka Urbana (II kategoria szachowa, ranking FIDE 1470) i Krzysztofa Wardę (II kategoria szachowa, ranking FIDE 1333). Mroczanin wygrał także z Janem Majdanem oraz ze Stanisławem Pawłowskim. Kolejnym powodem do zadowolenia się też remisy z innymi mocnymi zawodnikami m.in. z Wiesławem Peplińskim (II kategoria szachowa, ranking FIDE 1842) oraz ze Stanisławem Pilarskim (I kategoria szachowa, ranking FIDE 1652). Dodatkowo Jan Rosiński zremisował z Michałem Ciemieckim.

Podsumowując, wynik Jana Rosińskiego na turnieju w Koronowie należy uznać za znakomity. Widać regularny progres w grze zawodnika Feniksa. Szczególnie trzeba odnotować, że Jan Rosiński notuje świetne wejście w rok 2020.

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Drobne naprawy
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)