Dziś mamy 20 października 2018, sobota, imieniny obchodzą:
11 listopada 2017

Smacznie, zdrowo i kolorowo, czyli ,,Śniadanie Daje Moc”

fot. Anna Czarnikowska

fot. Anna Czarnikowska

Śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż #daje siłę na cały poranek i południe. Dzięki niemu dzieci mają więcej chęci do działania, energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas lekcji.

Poranny posiłek powinien zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dlatego musi być urozmaicony i składać się z różnych produktów. Osoby, które regularnie jadają śniadania rzadziej chorują, są bardziej odporne na stres. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień.

W dniu 7 listopada 2017 r. w ramach programu ,,Śniadanie Daje Moc” uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania.

Staraliśmy się wspólnie, aby jedzenie nie tylko było smaczne, ale również ładnie wyglądało, apetycznie chrupało i smakowicie pachniało. Potem odbyła się degustacja i wszystkie „smakołyki” zjedliśmy podczas wspólnego śniadania w klasie.

Dla uczniów była to ciekawa forma zajęć praktycznych, dzięki której nauczyły się, jak w łatwy i przyjemny sposób przygotować pyszne i zdrowe śniadanko. Dzieci poznały wartości odżywcze owoców, warzyw i innych produktów. Przyswoiły sobie i utrwaliły nawyki zdrowego żywienia, dbania o higienę osobistą. Uczyły się kulturalnego zachowania przy stole.

Uczniowie wraz z wychowawczynią Anną Czarnikowską, składają podziękowania rodzicom - za pomoc w przygotowaniu wspólnego śniadania. To był wyjątkowy i niezapomniany dzień pełen wrażeń uczniów klasy I b.

Materiał: Anna Czarnikowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)