Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2018

Sesja w Mroczy już za nami. Ustalono składy komisji Rady Miejskiej

fot. MM

fot. MM

Mrocza dołączyła do grona gmin, w których ukonstytuowały się już stałe komisje rady miejskiej. Tym # razem będzie ich 5 – to o 2 więcej, niż w ubiegłej kadencji.

Po przedstawianiu informacji o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym, o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych przez przewodniczącego Jarosława Odrobińskiego oraz po sprawozdaniu burmistrza Leszka Klesińskiego o realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji i pracy w okresie międzysesyjnym, radni przystąpili do podejmowania uchwał.
Znaczną część poniedziałkowych obrad pochłonęły ustalenia w sprawie liczebności komisji oraz ich powołania. Zgodnie z proponowaną uchwałą, radni mieli tego dnia powołać następujące komisje: Rewizyjną (5 członków); Skarg, Wniosków i Petycji (3 członków); Finansów, Budżetu i Infrastruktury (5 członków); Rolnictwa i Środowiska (3 członków) oraz Oświaty i Polityki Społecznej (5 członków).

Nie wszystkim radnym ta propozycja przypadła do gustu. Jednym z nich był Marcin Klebs, który złożył wniosek formalny dotyczący uchwały. Polegał on na pozostawieniu komisji stałych na dotychczasowym poziomie. Chodziło konkretnie o Komisję Rolnictwa i Środowiska oraz Komisję Finansów, Budżetu i Infrastruktury, które na mocy proponowanej uchwały zostały podzielone na 2 osobne. Marcin Klebs uważał, iż wspomniane komisje powinny zostać połączone, tak jak miało to miejsce w ostatnich latach. – Moim zdaniem dotychczasowa praca w komisjach stałych była efektywna i wydajna. Najbardziej efektywna była zwłaszcza wtedy, gdy spotykali się wszyscy radni jednocześnie na posiedzeniu komisji stałej. Drugi aspekt równie ważny - finansowy. Poprzez powołanie kolejnej komisji można łatwo zauważyć, że w porównaniu do poprzedniej kadencji ich ilość może się zwiększyć z 3 do 5 (Komisja Wniosków, Skarg, Wniosków i Petycji narzucił na gminę ustawodawca). Na pewno będzie to miało negatywny oddźwięk w stosunku do budżetu biura rady oraz całej gminy. Ponadto takie „rozdrobnienie” radnych w poszczególnych komisjach spowoduje gorszy przepływ informacji – argumentował radny. W odpowiedzi na słowa Marcina Klebsa głos zabrał wiceprzewodniczący rady Tomasz Krakowski, który był zwolennikiem powołania komisji Rolnictwa i Środowiska. - Ta komisja już kiedyś istniała. Jesteśmy gminą rolniczą i połowa dochodów tej gminy pochodzi z rolnictwa, dlatego właśnie ta komisja powstanie – powiedział radny.

Ostatecznie wniosek radnego Klebsa dotyczący powołania 2 komisji stałych: Finansów, Budżetu, Rolnictwa i Infrastruktury (5 członków) oraz Oświaty i Polityki Społecznej (5 członków) otrzymał zaledwie 2 głosy poparcia na 15 możliwych. W związku z tym pod głosowanie została poddana wcześniej proponowana uchwała, która została przyjęta przez radnych.
Przy wyborze członków do poszczególnych komisji obyło się bez żadnych sprzeczek.

Poniżej przedstawiamy składy wszystkich komisji rady gminy Mrocza:

Komisja Rewizyjna: Tomasz Tarnolicki (przewodniczący) Natalia Szpechcińska (wiceprzewodnicząca), Marek Wenerski, Marek Kowalkowski, Krzysztof Leper.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Marek Kowalkowski (przewodniczący), Łukasz Piotrowski (wiceprzewodniczący), Marcin Klebs.

Komisje stałe:

Komisja Finansów, Budżetu i Infrastruktury: Łukasz Piotrowski (przewodniczący) Grzegorz Biliński (wiceprzewodniczący) Arkadiusz Lange, Jarosław Okonek, Zbigniew Przybylski.

Komisja Rolnictwa i Środowiska: Zbigniew Przybylski (przewodniczący), Tomasz Krakowski (wiceprzewodniczący), Grzegorz Biliński.

Komisja Oświaty i Polityki Społecznej: Adrian Zieliński (przewodniczący), Tomasz Tarnolicki (wiceprzewodniczący), Jarosław Odrobiński, Andrzej Brzóska, Marcin Klebs.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (19) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  pozostali, w dniu 04-12-2018 18:19:48 napisał:

  Klebs i Brzóska to jedyni uczciwi radni w TEJ KADENCJI. Pozostali są tam najwyraźniej dla pieniędzy. Poparcie utworzenia dwóch dodatkowych komisji stałych uwarunkowane było tylko tym, ABY KAŻDY ZGARNĄŁ SWOJE. Zobaczcie,kto jak głosował. Szafują stanowiskami. Komisja rolnictwa będzie tylko dla picu, boobraduje tylko w nadzwyczajnych sytuacjach. Nie popieram tworzenia czegoś dla tradycji-jak to określił pan Krakowski. A budżet to odczuje....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  AAA, w dniu 04-12-2018 21:30:10 napisał:

  Po tej sesji widać jak będzie się rozwijać współpraca rady z burmistrzem. Tak zwana opozycja ma zdecydowaną większość tj. 9:6 a w komisjach 3:2 i 2:1. Radni z komitetu burmistrza będą tylko statystami i ich głos nie będzie miał żadnego znaczenia w tej kadencji jak w głosowaniu w sprawie utworzenia dodatkowej komisji rolnictwa i środowiska. Brawo wyborcy gratuluję wyboru.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  Rolpol, w dniu 05-12-2018 00:42:02 napisał:

  Jestem rolnikiem, ale wkurza mnie, jak ktoś pcha się do koryta i zarobi na czym? Na siedzeniu na du..ie i nic nie robieniu. Osobna komisja rolnictwa? wg mnie niepotrzebna.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Żal , w dniu 05-12-2018 00:49:58 napisał:

  Radni drodzy, a gdzie wasze godła z poprzedniej sesji?? Pani Sz. nie pasowały do stroju? A pan K.-tez mi wiceprzewodniczący. Założę się, że nie będzie nosil. Podział musi być widoczny. Są oni i jesteśmy my....durnota.

  odpowiedz

  • 9 (9)

  gosć, w dniu 05-12-2018 08:01:49 napisał:

  Kupcie Panu Wenerskiemu jakiś garnitur.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Małgorzata, w dniu 05-12-2018 08:50:05 napisał:

  Cieszę się że radni pokazują zgodność wybory wyborami to już za nami teraz radni powinni współpracować dla dobra gminy nie dzielić się na tych i tamtych mam nadzieję że pan J.O. będzie w tym kierunku prowadził działania rady a Burmistrz na to pozwoli dla dobra Gminy. Wybory następne dopiero za 5 lat nie dzielcie się jak reszta kraju szacunek dla rozsądku

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Adam, w dniu 05-12-2018 09:50:44 napisał:

  Podoba mi się, że są radni, którym wystarczy jedna komisja.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Gość, w dniu 05-12-2018 11:16:15 napisał:

  Komisje to jest tylko podział obowiązków kto na czym się zna w takiej komisji uczestniczy tak odbieram ten podział, a może kto chce przyjrzeć się jakim problemom

  odpowiedz

  • 3 (3)

  xxx, w dniu 05-12-2018 12:37:16 napisał:

  Z tego co można zobaczyć, to podział ale łupów :-)

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Andrzej, w dniu 05-12-2018 14:31:26 napisał:

  Kiepściutko Panie/ Panowie Radni. Dobrze, że możemy Was oglądać to widać kto i jak się wykazuje, albo przynajmniej próbuje, kto jaką posiada elementarną wiedzę itd. Zawsze można odwołać radę tak dla przypomnienia ( referendum na wniosek 10 procent osób uprawnionych do głosowania, odczekać wymagane kilka miesięcy i tyle). Ale niestety ręka rękę myje i czego tu się spodziewać po takich radach. Można przynajmniej się pośmiać z radnego Pana W.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Bogdan, w dniu 05-12-2018 14:40:33 napisał:

  Panie W. wybrali Pana wyborcy i dla nich Pan zasiada w tej radzie. To nie jest miejsce dla załatwiania prywaty. Jeżeli już to chociaż mógł się Pan przygotować pod względem formalnym i merytorycznym do zagadnienia, a nie robić z siebie pośmiewisko na gminę. Jakieś wyliczenie na kartce, zero argumentów. Wniosek złożony, gdy budżet uchwalony praktycznie. No i od radnego powinno się wymagać chociażby właściwej składni zdania. Broń Boże niech Pan się nie zamyka w sobie i przestanie się odzywać. Więcej walki o dobro mieszkańców. Jestem Pana fanem. Dziękuję.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  xxl, w dniu 05-12-2018 14:58:54 napisał:

  Myślę, że jak najszybciej wejdzie w życie ustawa o jawności życia publicznego.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Hh, w dniu 07-12-2018 10:58:55 napisał:

  Mam prośbę niech Pan Burmistrz i szanowni radni zobaczą jak prywatna firma p. Narloch zniszczyła ul Rzeczną pojazdami ciężarowymi ciekawe kto zapłaci za naprawę nawierzchni prywatna firma czy gmina

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pieczątki Colop
Żel UV 5ml
7,50PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Kanapa
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)