Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2022

Są wyniki matur. Jak poszło zdającym?

fot. archiwum

fot. archiwum

We wtorek, 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminów maturalnych.

Każdy tegoroczny maturzysta może je sprawdzić online w specjalnej aplikacji.  

Szczegółowe dane nie są jeszcze dostępne. Wiadomo natomiast, że na 268 tysięcy 257 osób w całej Polsce maturę zdało 209 tysięcy 837 osób, czyli nieco ponad 78% zdających.

Sierpniowa poprawka dla tych, którzy nie zdali tylko z jednego przedmiotu czeka 41 tysięcy 587 osób, czyli 15,5% zdających. Blisko 17 tysięcy osób nie zdało z więcej niż jednego przedmiotu.

Najlepiej poszło absolwentom liceów ogólnokształcących, odsetek osób z tych szkół, które zdały wyniósł 84%. Spośród absolwentów techników zdaną maturę ma 69,2%, a branżowych szkół II stopnia 20,5%.

Wyniki szczegółowe mają być podane przez CKE dopiero we wrześniu po sierpniowych poprawkach.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  zpt, w dniu 05-07-2022 13:26:10 napisał:

  Dogorywające lo w kcyni ujawnijcie wyniki!!!

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Anna, w dniu 05-07-2022 13:36:51 napisał:

  I bardzo dobrze. Nie każdy musi mieć maturę.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  E, w dniu 05-07-2022 15:19:00 napisał:

  I tak byli potraktowani covidowo, same pisemne mieli

  odpowiedz

  • -4 (6)

  Krystyna , w dniu 05-07-2022 16:07:43 napisał:

  Zespół szkół w Kcyni ma dobre wyniki

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Baśka, w dniu 05-07-2022 18:33:06 napisał:

  Wyjątkowo męski jest ten młodzieniec, siedzący w ostatniej ławce.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Szubiński spryciarz, w dniu 05-07-2022 21:11:30 napisał:

  Młodzi ludzie myślą, że matura i studia zapewnią im lepszą przyszłość. Polskie szkolnictwo jest tak skonstruowane aby człowiek nie wykraczał poza standardy myślowe. Ludzie sukcesu po za te standardy wychodzą ale często w szkole są gnębieni przez nauczycieli z 1 powodu, już na etapie szkoły średniej są bardziej inteligentni niż większość nauczycieli.(nie oszukujmy się ktoś kto jest super wybitny w danej dziedzinie nie zostaje nauczycielem) Jest jeszcze 2 grupa osób to są tak zwane cwaniaki ( tutaj ściągnąć na sprawdzianie tam odpisać itp) i ta grupa ludzi w życiu również świetnie sobie radzi. Dlaczego? Na tym polega życie na ciągłej kombinacji. Jak nie masz smykałki do kombinowania to masz w życiu ciężej. W szkole wam wmawiają skończ dobre studia zdobądź dobrą pracę. Nauczyciele często wytykali mi, że czegoś nie wiem jednak ja wyróżniałem się tym, że miałem świadomość, że owa wiedza jest mi zbędna aby żyć na wysokim standardzie z perspektywy czasu wiem, że wiedzieli o tym iż wykraczam poza standardy ale mimo tego lubili zapytać o rzeczy z ich dziedziny których nie wiedziałem ale jak wcześniej przytoczyłem były to nic nie ważne bzdety. Mam 30 lat czyli jakieś 11 lat pracy bo na studia nie poszedłem i jedyne co mogę Szubińskim nauczycielom przekazać to fakt, że w okresie kilku lat zarobiłem znacznie więcej pieniędzy niż oni zarobią przez całą swoją karierę. ps. należałem do 1 jak i 2 grupy wymienionych wyżej uczniów Pamiętajcie jak macie fach w ręku czy to mechanik czy spawacz czy jakakolwiek inna dziedzina bez problemu poradzicie sobie w życiu. Papier nic nie znaczy. Ja nawet nie wiem gdzie mam wynik swojej matury. Nie przydał mi się nigdy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kumpel z celi, w dniu 06-07-2022 00:50:41 napisał:

  Gaś już światło, wariacie, ziomki chcą spać.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  MaMa, w dniu 06-07-2022 21:09:32 napisał:

  Dlaczego nie publikuje się wynikow matury?To nie są dane poufne.Społeczeństwo ma prawo wiedzieć do jakiej szkoły nie oddać dziecka.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Rewq, w dniu 07-07-2022 21:17:06 napisał:

  Lo w Nakle podalo wyniki matur.Są świetne. O Kcyni cisza.Czy ktos je w koncu poda? A moze nawet dla Burmistrza są one tajemnicą.Chyba niewiele wie co sie dzieje w tej szkole. Daje sie manipulować.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)