Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

05 kwietnia 2019

Rozmowy o cyberprzemocy. Zwrócenie uwagi młodzieży na hejt

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Mł. asp. Krystian Napierała z mroteckiego komisariatu spotkał się z # uczniami miejscowej „podstawówki” i rozmawiał z nimi na temat cyberprzemocy oraz demoralizacji nieletnich i odpowiedzialności za popełniane przez nich czyny karalne.

Mł. asp. Krystian Napierała, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, spotkał się z uczniami klasy III gimnazjum oraz klasy VIII w Szkole Podstawowej w Mroczy.

Policjant rozmawiał z młodzieżą na temat zagrożeń, jakie można spotkać w sieci internetowej. Zwracał uwagę, iż sieć jest doskonałym narzędziem do nauki, ale niewłaściwe korzystanie z niej może przysporzyć różne problemy. Mundurowy zwracał uwagę na przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci. Mówił o hejcie oraz cyberprzemocy.

Uczniowie dowiedzieli się także kim zgodnie z przepisami prawa jest nieletni, jakie ma prawa i jakie obowiązki. Dzielnicowy mówił też o zachowaniach, które świadczą o demoralizacji nieletnich i przypominał, że sprawy zdemoralizowanych i łamiących prawo nieletnich rozpatruje sąd. Funkcjonariusz wskazał również katalog kar, jakie sąd może nałożyć na nieletniego.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bon upominkowy
Budowa stanu surowego
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sprawdzanie świateł
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)