Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 kwietnia 2019

Rozmowy o cyberprzemocy. Zwrócenie uwagi młodzieży na hejt

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Mł. asp. Krystian Napierała z mroteckiego komisariatu spotkał się z # uczniami miejscowej „podstawówki” i rozmawiał z nimi na temat cyberprzemocy oraz demoralizacji nieletnich i odpowiedzialności za popełniane przez nich czyny karalne.

Mł. asp. Krystian Napierała, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, spotkał się z uczniami klasy III gimnazjum oraz klasy VIII w Szkole Podstawowej w Mroczy.

Policjant rozmawiał z młodzieżą na temat zagrożeń, jakie można spotkać w sieci internetowej. Zwracał uwagę, iż sieć jest doskonałym narzędziem do nauki, ale niewłaściwe korzystanie z niej może przysporzyć różne problemy. Mundurowy zwracał uwagę na przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci. Mówił o hejcie oraz cyberprzemocy.

Uczniowie dowiedzieli się także kim zgodnie z przepisami prawa jest nieletni, jakie ma prawa i jakie obowiązki. Dzielnicowy mówił też o zachowaniach, które świadczą o demoralizacji nieletnich i przypominał, że sprawy zdemoralizowanych i łamiących prawo nieletnich rozpatruje sąd. Funkcjonariusz wskazał również katalog kar, jakie sąd może nałożyć na nieletniego.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Gimnastyka korekcyjna
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Meble kuchenne
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)