Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2020

Rozbudowa ulic w centrum miasta. Prace wkraczają w kolejny etap

fot. Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UMiG Mrocza

fot. Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UMiG Mrocza

Trwają prace związane z rozbudową dwóch ulic położonych w centrum miasta – ul. Łąkowej #oraz ul. Zielonej.

Wykonawca inwestycji – firma Solo z Tucholi przystępuje do kolejnego etapu realizacji zadania – czyli do układania warstwy wierzchniej z kostki betonowej na ul. Zielonej w kierunku ul. Łąkowej. Wcześniej w obrębie drogi zostały wykonane prace polegające na budowie kanalizacji deszczowej, korytowaniu trasy, ustawieniu krawężników, wykonaniu podbudowy.  Na ulicy Łąkowej Wykonawca ustawił do dnia dzisiejszego krawężniki na odcinku od Rynku do ulicy Zielonej oraz wykonał chodniki wzdłuż jednej z krawędzi jezdni.

Nad prawidłową realizacją inwestycji, której zakończenie planowane jest na lipiec 2020r., czuwa inspektor nadzoru inwestorskiego.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach „Funduszu Dróg Samorządowych”. Pomoc w wysokości 849 785,00 zł została przyznana na wynagrodzenie inspektora nadzoru inwestorskiego oraz cały zakres prac drogowych, z wyłączeniem budowy parkingu na ul. Łąkowej (koszty budowy parkingów są zgodnie z założeniami Funduszu kosztem niekwalifikowanym).

Całkowity koszt inwestycji  wynosi 1 728 071,41zł, z czego środki kwalifikowalne – 1 545 064,63zł.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)