Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Razem odkrywamy tajemnice lasu. Wyprawa z leśniczym

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

21 czerwca 2021 r. uczniowie klas 4-8 wędrowali leśnym szlakiem, a# przewodnikiem był pan Domański, zaprzyjaźniony z naszą szkołą pan leśniczy.

Dzięki jego uprzejmości, młodzi ludzie mogli zgłębić tajemnice lasu w Rościminie, bo to właśnie było celem wyprawy. Podczas wędrówki pan leśniczy opowiadał o niezwykłym odnawialnym zasobie przyrody jakim jest las. Podkreślił, że las ma
wpływ na środowisko i warunki życia każdego z nas, dlatego musimy go szanować i o niego dbać. Uczniowie przypomnieli sobie, że las ma budowę warstwową, jest różnorodny gatunkowo, że lasy, w których rosną drzewa iglaste nazywamy borami, a wśród lasów liściastych wyróżniamy grady, łęgi, olsy. Młodzież miała możliwość zadania pytań z zakresu wiedzy przyrodniczej, dotyczących zawodu leśniczego.

Wyprawa do lasu była pouczająca, uczniowie opuścili swoje klasy, by w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę, a przy okazji zrelaksować się na łonie natury. 

Materiał: Anna Nowakowska - SP Witosław 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)