Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

19 września 2021

Rajd z okazji otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej. Pokonali trasę z Nakła do Gorzenia

fot. BG

fot. BG

W związku z ukończeniem ścieżki pieszo – rowerowej, która połączyła# Nakło z Bydgoszczą, sympatycy jednośladów mieli możliwość wzięcia udziału w rajdzie. Pomimo nie najlepszej pogody, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Nowo powstała ścieżka pieszo-rowerowa, wiedzie z Nakła nad Notecią przez Występ, Potulice, Gorzeń aż do granicy powiatu nakielskiego. Jej ukończenie to jedna z najlepszych informacji dla wszystkich sympatyków jednośladów w powiecie nakielskim.

W niedzielne przedpołudnie powiat nakielski wraz z miastem Bydgoszcz zorganizował rajd rowerowy, którego miejscem docelowym było boisko w Gorzeniu. Każda osoba, która zarejestrowała się jako uczestnik otrzymała na miejscu ciepły posiłek oraz wzięła udział w losowaniu nagród. Impreza odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli stawiania na ekologiczne formy transportu.

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (29)

  Patryk, w dniu 19-09-2021 15:47:31 napisał:

  Piękny przykład rowerzysty który ma w głębokim poważaniu ścieżkę rowerową i porusza się jezdnią. Szanowny cyklisto, po to jest ścieżka żebyś tam jeździł!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (23)

  obserwator, w dniu 19-09-2021 16:05:02 napisał:

  Zawsze znajdzie się idio.a który musi rowerem jechać drogą dla samochodów, a potem płacz ze został potrącony

  odpowiedz

  • -3 (19)

  kolarz, w dniu 19-09-2021 16:16:04 napisał:

  To jest ścieżka pieszo rowerowa, tylko gdzie mają jeździć zapaleńcy kolarstwa,gdy te ścieżki są opanowane przez spacerowiczow,matki z wózkami,rolkarzy i wariatów na hulajnogach.Na trasie do Pauliny tak wygląda normalność.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (3)

  Uczestnik, w dniu 19-09-2021 16:30:56 napisał:

  Bardzo dobra imprezka. Oby nie był by to taki pierwszy i ostatni rajd rowerowy.

  odpowiedz

  • 3 (17)

  kierowca, w dniu 19-09-2021 16:59:38 napisał:

  jak zawsze pseudo sportowcy jeżdżą ulicą, bo im wolno, często jadę tą drogą i zawsze "wyczynowcy w rajstopach" jeżdżą po ulicy, po co wydawać pieniądze i tak te osoby stanowią niebezpieczeństwo dla ruchu, ścieżkę rowerową mają w poważaniu, wysokie mandaty dla tej kasty lepszych użytkowników dróg

  odpowiedz

  • 1 (7)

  6647, w dniu 19-09-2021 19:37:01 napisał:

  Ta ścieżka rowerowa jest żle oznakowana w Występie. brak znaków,że ścieżka kończy się przed skrzyżowaniem.znak jednak jest już za skrzyzowaniem ,ze ścieżka się zaczyna. Także błędnie jest ścieżka rowerowa poprowadzona,na skrzyżowaniu z ul Wiejską. MASAKRA.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Pływać,Jeżdzić ,Biegać., w dniu 19-09-2021 20:05:00 napisał:

  Raz jechałem tą ścieżką. Dla mnie to ścieżka śmierci. Jednak wolę po szosie ,na własna odpowiedzialność. Jeżdżę bo lubię.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Black Velo, w dniu 19-09-2021 21:16:28 napisał:

  Utworzona ścieżka rowerowa to świetne przedsięwzięcie, można bezpieczniej pokonać trasę Nakło-Bydgoszcz. W dodatku spory fragment biegnie wzdłuż lasu, co sprawia, że jedzie się bardzo przyjemnie. Jestem zarówno kierowcą jak i rowerzystą, rozumiem kierowców, których irytują rowerzyści na ulicy, ale rozumiem też kolarzy, którzy jadą nie ścieżką lecz ulicą. Na ścieżce nie rozwiną prędkości, ponieważ ścieżka jest dla wszystkich rowerzystów, w tym rodzin z dziećmi (czy też pieszych w przypadku wspólnej ścieżki dla jednych i drugich). Wymusza to konieczność ciągłej zmiany tempa, hamowania, wyprzedzania spacerowiczów, więc nie dziwię się kolarzom. Dodatkowo niestety bardzo częstym problemem ścieżek rowerowych są nieodpowiedzialni użytkownicy, pozostawiający rozbite szkło.... To baaardzo często spotykane zjawisko, kto jeździ ten wie. Pół biedy jeśli ktoś ma krótki dystans do pokonania, ale w przypadku długich tras nikt nie będzie przecież woził ze sobą sakwy pełnej łatek czy zapasowych dętek... Dlatego wielu wybiera asfalt. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jako kierowca i rowerzysta staram się zrozumieć i jednych i drugich. Ciężko znaleźć złoty środek i zadowolić wszystkich. Co do dzisiejszego rajdu ja jestem zadowolona i dziękuję organizatorom. Fajnie, że coś się dzieje, że komuś chciało się zorganizować imprezę rowerową. Kto chce zawsze znajdzie niedociągnięcia, ale zamiast negować i szukać dziury w całym, cieszmy się, że zorganizowano takie wydarzenie. Pomyślano o numerach startowych dla rowerzystów i nawet trytytkach do ich przyczepienia. Na mecie dla zarejestrowanych uczestników był dobry bigos, pieczywo, cieplutka pyszna drożdżówka itp., a także drobne upominki (całkiem fajne i praktyczne). Ze swojej strony dziękuję!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Janek, w dniu 20-09-2021 10:11:53 napisał:

  Cycek jak zwykle po swojemu hahahhah pewnie ma zgodę od wladzy ;)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  rowerzysta, w dniu 20-09-2021 11:29:50 napisał:

  Jeżdżę w kierunku Gromadna,najlepiej przed południem,prawie pusto.czekam za ścieżką pieszo rowerową do szkół w Lubaszczu i Karnowa.Tam też są szkoły,ale władze gminne i powiatowe o tym zapomniały.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Schab bez kości
11,99PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)