Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

30 maja 2020

Radni określili sezon kąpielowy na 2020 rok. Kiedy się rozpocznie?

Na terenie gminy Mrocza znajduje się kilka jezior, z których żadne nie jest oficjalnym #kąpieliskiem, mimo to Rada Miejska w drodze uchwały określa sezon kąpielowy.

Ustawa o Prawie Wodnym nakłada na Radę Miejską coroczny obowiązek podjęcia uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego na terenie Gminy Mrocza obejmującego okres między 1 czerwca a 30 września. Według uchwały podjętej przez mroteckich radnych, sezon kąpielowy na terenie gminy Mrocza oficjalnie ruszy 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia. Podczas głosowania przeciwny był Jarosław Odrobiński, natomiast 11 radnych zagłosowało za przyjęciem uchwały. 

Przypomnijmy, że oficjalnym kąpieliskiem na terenie powiatu nakielskiego jest jezioro w Wąsoszu, gdzie sezon ruszy nieco szybciej tj, 20 czerwca, choć i tak impreza z tej okazji się nie odbędzie z powodu koronawirusa.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 31-05-2020 09:27:45 napisał:

  Mrocza nie potrafi nic ogarnąć ... Siedzą w tym urzędzie i nic nie robią ... Takie piękne jeziora w okolicy mamy ... Takie piękne kompieliska można zrobić ... A Mrocza nic . Wszystko pozarastane zaniedbane ... A wystarczy trochę pracy włożyć nie pieniędzy tylko pracy ... Mają zrp to zagnać ich do roboty i np oczyścić witoslaw i wiele po pomoście zbudować rowerki wodne kajaki zwodować budkę z jedzeniem a to wszystko może obsługiwać osoba która zamiast spacerować po rynku i po 1zl za parking zbierać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Anna, w dniu 31-05-2020 14:59:11 napisał:

  Mintarz zarośnięte , pomost straszy ...plaża Orle dżungla łącznie z dworem , molo w Witosławiu to gruszki na wierzbie , w rosciminie piach na plażę znikł z kupy , hetmańskie zawalone szambem ...Tragedia z tymi jeziorami trzeba do Więcborka jeździć lub do Trzebonia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Czytniki kodów kreskowych
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Blacharstwo
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)