Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Przyjaźń polsko-holenderska. Uczniowie poznali historię Nakła

fot. pow.

fot. pow.

Uczestnicy projektu „Let’s Go Exploring” realizowanego przez I LO im. Bolesława Krzywoustego w # Nakle z holenderską szkołą PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis wspólnie poznawali historię Nakła – Miasta Trzech Kultur.

W pierwszym tygodniu czerwca grupa holenderskich uczniów i koordynatorów odwiedziła nakielskie liceum w ramach współpracy partnerskiej trwającej już dwie dekady. Zgodnie z tematem przewodnim tegorocznego projektu, młodzież odwiedziła Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie usłyszała ciekawą opowieść o mieście zamieszkanym przez trzy różne grupy  narodowościowe, wyznaniowe i kulturowe.

Korzystając z łatwo dostępnych narzędzi technologii informacyjnej zespoły polsko-holenderskie opracowały własne materiały w języku angielskim, holenderskim i polskim na temat wybranych miejsc na nakielskim szlaku turystycznym.

Ostatecznie młodzież odnalazła te miejsca, gdzie nagrała filmy wideo w trzech językach, aby stać się przewodnikami multimedialnej wycieczki QR po historii Nakła. Bliźniacze działania projektowe zostały zrealizowane podczas kwietniowej wizyty uczniów i nauczycieli „Krzywoustego” w holenderskim mieście Hellevoetsluis w jego zabytkowej części de Vesting.

Program spotkania studyjnego opracowany przez Anitę Krzyżanowską i Lucynę Majcher obejmował również zajęcia projektowe i prezentacje uczniów w I LO, spotkanie ze Starostą Tadeuszem Sobolem i Wicestarostą Tomaszem Miłowskim na Przystani Powiat Nakielski, wywiad dla Radia Nakło, zajęcia integracyjne oraz zwiedzanie Poznania i Torunia. Rodziny goszczące zadbały o wycieczki indywidualne i wspólne spotkania popołudniowe, podczas których młodzież poznawała się jeszcze lepiej.

Za kulisami tegorocznego projektu nauczyciele holenderskiej szkoły Jan Simon van der Linde i Robin Boers prowadzili rozmowy z dyrekcją i nauczycielami nakielskiego liceum oraz władzami powiatowymi na temat jubileuszowego spotkania w PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis w marcu 2020r.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu rodziców uczestników projektu oraz instytucji: PENTA college w Hellevoetsluis, I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle i Powiatu Nakielskiego.

materiał: Anita Krzyżanowska, nauczyciel I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 22

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Strażacy zaatakowani podczas akcji. "Apelujemy o szacunek i wsparcie"

27 marca 2024 roku o godz. 20:30, strażacy z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej zostali wezwani do pożaru na jednym z osiedli w m. Koszary.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)