Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2022

Przygoda z nauką i świąteczna atmosfera. Wycieczka do Poznania

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

21 grudnia uczniowie klas 4-8 ze szkół w Mroczy i Witosławiu wyjechali do Poznania, by przeżyć niezwykłą przygodę z# nauką, a także poczuć atmosferę świąt i kupić oryginalne prezenty na jarmarku bożonarodzeniowym.

Wycieczka rozpoczęła się od naukowej wystawy „Body Worlds” autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. To tam można było podziwiać ponad 160 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał, które uświadomiły zwiedzającym, jak niezwykłe, ale także jakże kruche jest ludzkie ciało. Na obecnej wystawie „The Cycle of Life” była możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Kolejnym punktem programu była wizyta na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, podczas której uczniowie poznali “Fizyczną opowieść o Mikołaju i Rudolfie”. Przekonali się, że Mikołaj i Rudolf, dzięki wykorzystaniu wiedzy z fizyki, potrafią pokonać wiele trudności, by na czas dostarczyć prezenty dzieciom. Praktyczne rozwiązania trudnych problemów zapracowanego duetu zostały zaprezentowane w formie ciekawych eksperymentów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer w zimowym miasteczku i skorzystanie z atrakcji, które oferował jarmark bożonarodzeniowy. Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera zachwyciła uczniów.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)