Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

26 września 2017

Przedszkolaki świętowały. Dla każdej grupy przygotowano atrakcje

fot. Przedszkole Mini Akademia w Mroczy

fot. Przedszkole Mini Akademia w Mroczy

21 września dzieci z Przedszkola Niepublicznego Mini Akademia w Mroczy obchodziły #swoje święto – Dzień Przedszkolaka.

Maluchy z grupy „Krasnoludki” odwiedził Minionek, który pochował w sali koperty z zadaniami do wykonania. Krasnale, z okazji Dnia Przedszkolaka, ubrane na żółto, spędzały czas na zabawie z chustą animacyjną, tworzyły minionkowe rodziny dopasowując obrazki, bawiły się reagując na akcent w muzyce oraz karmiły Minionka, ćwicząc jednocześnie rzucanie do celu. Maluchy nauczyły się również minionkowego tańca oraz brały udział w pysznej, galaretowej uczcie. Każde z dzieci otrzymało medal i słodki upominek.

Biedronki swoje święto celebrowały ubrane na niebiesko, bawiąc się razem z bohaterem bajki "Gdzie jest Nemo?". Rybka towarzyszyła dzieciom podczas wszystkich zabaw tanecznych i dydaktycznych. Dzieci ćwiczyły pamięć grając w morskie "memory", doskonaliły utrzymywanie równowagi przechodząc przez most nad "rzeką", trenowały spostrzegawczość wzrokową szukając Nemo, który wciąż chował się w różne miejsca. Sił do zabaw dostarczył nam słodki poczęstunek, a gdy jednak poczuliśmy się zmęczeni, nadszedł czas na relaks przy bajce o naszym nowym przyjacielu Nemo.

Myślą przewodnią podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka w grupie „Smerfów” byli mieszkańcy kosmosu, czyli Ufoludki. Tego dnia dominował w tej grupie kolor zielony. Dzieci przyszły pięknie ubrane w różne odcienie zieleni. Poprzez muzykę i ruch Panie wprowadziły starszaki w tajemniczy świat kosmosu. Były piosenki o kosmitach, ufoludkach, tworzenie ich podobizn na balonach oraz za pomocą farb, tańce, pląsy, przechodzenie pod liną, zabawy w planety, układanie potworkowych puzzli i malowanie buziek. Na zakończenie zabaw dzieci skosztowały jedzenia ufoludków, a więc zielonych przysmaków: zielone winogrona, żelki, chrupki, a nawet bąbelkowe napoje. Dzieci otrzymały opaski, ordery i wyszły z uśmiechniętymi buziami.

Materiał: Marta Martin

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)