Dziś mamy 28 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
26 września 2017

Przedszkolaki świętowały. Dla każdej grupy przygotowano atrakcje

fot. Przedszkole Mini Akademia w Mroczy

fot. Przedszkole Mini Akademia w Mroczy

21 września dzieci z Przedszkola Niepublicznego Mini Akademia w Mroczy obchodziły #swoje święto – Dzień Przedszkolaka.

Maluchy z grupy „Krasnoludki” odwiedził Minionek, który pochował w sali koperty z zadaniami do wykonania. Krasnale, z okazji Dnia Przedszkolaka, ubrane na żółto, spędzały czas na zabawie z chustą animacyjną, tworzyły minionkowe rodziny dopasowując obrazki, bawiły się reagując na akcent w muzyce oraz karmiły Minionka, ćwicząc jednocześnie rzucanie do celu. Maluchy nauczyły się również minionkowego tańca oraz brały udział w pysznej, galaretowej uczcie. Każde z dzieci otrzymało medal i słodki upominek.

Biedronki swoje święto celebrowały ubrane na niebiesko, bawiąc się razem z bohaterem bajki "Gdzie jest Nemo?". Rybka towarzyszyła dzieciom podczas wszystkich zabaw tanecznych i dydaktycznych. Dzieci ćwiczyły pamięć grając w morskie "memory", doskonaliły utrzymywanie równowagi przechodząc przez most nad "rzeką", trenowały spostrzegawczość wzrokową szukając Nemo, który wciąż chował się w różne miejsca. Sił do zabaw dostarczył nam słodki poczęstunek, a gdy jednak poczuliśmy się zmęczeni, nadszedł czas na relaks przy bajce o naszym nowym przyjacielu Nemo.

Myślą przewodnią podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka w grupie „Smerfów” byli mieszkańcy kosmosu, czyli Ufoludki. Tego dnia dominował w tej grupie kolor zielony. Dzieci przyszły pięknie ubrane w różne odcienie zieleni. Poprzez muzykę i ruch Panie wprowadziły starszaki w tajemniczy świat kosmosu. Były piosenki o kosmitach, ufoludkach, tworzenie ich podobizn na balonach oraz za pomocą farb, tańce, pląsy, przechodzenie pod liną, zabawy w planety, układanie potworkowych puzzli i malowanie buziek. Na zakończenie zabaw dzieci skosztowały jedzenia ufoludków, a więc zielonych przysmaków: zielone winogrona, żelki, chrupki, a nawet bąbelkowe napoje. Dzieci otrzymały opaski, ordery i wyszły z uśmiechniętymi buziami.

Materiał: Marta Martin

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)