Dziś mamy 29 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

24 sierpnia 2019

Program 500+ w powiecie. Jak idą wypłaty?

Od ponad miesiąca można składać wnioski o 500+ w formie elektronicznej, a od trzech tygodni także w wersji papierowej.# I choć pieniądze powinny wpłynąć do wnioskodawców najpóźniej w październiku, wiele dzieci już otrzymało świadczenia.

Do ósmego sierpnia mieszkańcy powiatu nakielskiego złożyli 7.611 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego, czyli popularnego 500+. Formę elektroniczną wybrało 5.587 świadczeniobiorców, natomiast 2.024 osoby postanowiły pofatygować się osobiście do urzędu i złożyły papierowe wnioski. Jak się okazuje, żadna z gmin nie zwleka z wypłatą świadczeń.

W gminie Nakło złożono już 2.931 wniosków, z czego urzędnicy rozpatrzyli ponad 1.403. Do 8 sierpnia dokonano wypłat świadczeń wychowawczych na podstawie nowych wniosków - za miesiąc lipiec 2019 r. w łącznej wysokości 591 tys. 371 zł.

Do gminy Szubin wpłynęło 2275 wniosków. W szubińskim ratuszu, dla złożonych wniosków wydano 1.930 rozstrzygnięć. W lipcu wypłacono mieszkańcom gminy Szubin świadczenia wychowawcze na łączną kwotę 1 mln 997 tys. 845 zł.

Mieszkańcy gminy Kcynia otrzymali pierwsze pieniądze 22 lipca. W Kcyni, osoby, które złożyły wnioski do 8 sierpnia powinny spodziewać się przelewów 16 sierpnia. Kolejne przelewy powinny trafić do mieszkańców pod koniec sierpnia. Jak dotąd do mieszkańców gminy Kcynia trafiło 188 tys. 936 zł.

Wszyscy mieszkańcy gminy Sadki, którzy złożyli wnioski do 1 sierpni, otrzymali już wypłaty. Wniosków od 01.07.2019 r. do 08.08.2019 r. wpłynęło: w formie papierowej - 258, w formie elektronicznej 364.

O sprawną wypłatę świadczeń dbają również urzędnicy w Mroczy. Do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy wpłynęło 776 wniosków, a wypłaty świadczeń miały miejsce 24 i 30 lipca.

Tym, którzy jeszcze nie złożyli wniosku przypominamy, że muszą to zrobić do 30 września. Tylko wtedy mogą spodziewać się spłaty od lipca. Jeśli zrobią to w październiku, świadczenie zostanie im przyznane jedynie tego miesiąca. W nowym wniosku należy wpisać wszystkie dzieci, również te, na który świadczenie 500+ jest już pobierane. Jeśli po złożeniu wniosku w rodzinie pojawi się kolejna pociecha, należy złożyć drugi wniosek, ale wpisać w nim jedynie nowo narodzone dziecko. Pamiętajmy o podawaniu numeru telefonu i adresu mailowego, a także o podpisaniu wniosku.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Nie-Madka, w dniu 24-08-2019 10:10:39 napisał:

  Z programem "Dobry start" jest chyba jakiś problem... Rok szkolny zaraz się rozpocznie, a pieniędzy brak.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (5)

  aaa, w dniu 24-08-2019 10:39:57 napisał:

  W gminie Nakło coś wolno idą te wypłaty

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Mig, w dniu 24-08-2019 11:46:45 napisał:

  Widzę że tydzień bez artykułu o 500+ byłby stracony dla redakcji. Kiedy artykuł o stanie służby zdrowia w powiecie, kolejkach do specjalisty, dostępności rehabilitacji?

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Stiepfan, w dniu 24-08-2019 13:37:22 napisał:

  zapomniano napisać "Tekst sponsorowany przez Ministerstwo Propagandy" propagowany przez lokalny elektorat

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  W szoku, w dniu 24-08-2019 16:56:26 napisał:

  Skladalam 1 lipca wniosek a 26 lipca były już na koncie 300+ :-)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (5)

  ona, w dniu 24-08-2019 19:40:57 napisał:

  wszyscy korzystają co mają dzieci niektórzy narzekają widać są zmuszeni do składania wniosków ale każdy europejczykiem czyli te programy w innych państwach to norma a w polsce to już nie mogą być ? jezeli to są wielkie cierpenia to można ulżyć .. nie składać wnioscku i mniej opluwać proste metody i jak skiteczne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Nowe stylizacje
Odchudzanie
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Test amortyzatorów
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Sprawdzanie geometrii kół
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Okazja do podsumowań minionego roku

Choroby rzadkie to całe spektrum różnorodnych, przewlekłych chorób, najczęściej o podłożu# genetycznym (80%), których wspólnym mianownikiem jest ich niska bądź bardzo niska częstość występowania. Ich diagnoza jest trudna i trwa czasami wiele lat. Pacjenci mają często wykonywane szereg procedur, niewłaściwych badań, co nie tylko opóźnia diagnozę, ale jest również nieefektywne finansowo. Konieczne są zmiany, które planowaliśmy wdrożyć w ramach Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich.

(czytaj więcej)