Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Problem z dostawą leków. Czy zauważyliście ten kłopot?

fot. archiwum

fot. archiwum

Coraz częściej słyszymy o tym, że w aptece brakuje leków. Mogą mieć na to wpływ # różne czynniki m.in. nielegalny wywóz leków czy restrykcyjne wymogi unijne.

 

Największe kłopoty ze znalezieniem preparatów mają osoby chore na astmę, alergię, cukrzycę, choroby tarczycy oraz na nadciśnienie.

Pacjenci często myślą, że jeżeli w aptekach nie ma leków, to wina leży po stronie farmaceuty. Niestety, problem ten jest trochę większy. Prawdziwą zmorą, są mafie lekowe, które na podstawie fałszywych dokumentów zapotrzebowania skupują leki na terenie całego kraju, szczególnie te dofinansowane z budżetu państwa. Wywożą je za granicę gdzie sprzedają po dużo wyższej cenie. Za ten proceder w tym roku zaostrzono kary, ale problem nadal istnieje. Dużym echem odbiło się również uzależnienie naszego rynku farmaceutycznego od Chin. W Polsce nie opłaca się produkować leków, ponieważ koszty produkcji są zbyt duże.

Najbardziej poszkodowani są pacjenci, którzy pozbawieni są możliwości kupienia tańszych zamienników. Żeby kupić konkretny lek czasami odwiedzić trzeba wiele aptek nawet w całym kraju. Szczególnie dramatyczna jest sytuacja kiedy dane lekarstwo niezbędne jest do codziennego funkcjonowania..

A wy odczuliście brak leków w aptekach? Co sądzicie o całej tej sprawie? Zapraszamy do wyrażenia opinii w komentarzach i do udziału w naszej sondzie.

Ankieta

Czy zauważyłeś problem braku leków w aptekach?

 • Tak
 • Nie
 • Nie wiemOceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (22)

  Albin, w dniu 10-07-2019 15:02:26 napisał:

  Do tego doprowadził PIS!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (10)

  Co się stało z tą krainą złą, w dniu 11-07-2019 09:23:36 napisał:

  Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli manipulowani informacjami o stanie aptek. Apteki działały fikcyjnie. Ale od kiedy weszła "dobra zmiana" leki stały się tańsze, bardziej dostępne, gospodarka mknie do przodu, a ludziom żyje się lepiej. Dlatego jak władze odzyska opozycja to sprzedadzą apteki i Niemiec będzie Cię leczyć! Dlatego uważajcie Półki i Polacy i pamiętajcie prawdziwy kebab u prawdziwego Polaka:)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Meble kuchenne
Czytniki kodów kreskowych
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Botox i wypełniacze
Nadanie modnej linii
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)