Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 sierpnia 2019

Pracowity EWF Camp na Łotwie. Zawodnicy byli zadowoleni

fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Windawa, czyli po łotewsku Ventspils, jest gospodarzem letniego # EWF Training Camp 2019. W mieście tym, położonym w zachodniej Kurlandii nad Bałtykiem, w treningach pod egidą europejskiej federacji, uczestniczą także przedstawiciele polskiej federacji. Kierownikiem ekipy jest pani Paulina Szyszka, trenerka i pracownik naukowy AWF Biała Podlaska.

Panią doktor Paulinę Szyszkę, poprosiliśmy na gorąco o kilka słów o letnim EWF Campie w Ventspils. „Mamy tu przedstawicieli czternastu krajów europejskich. Plan dnia w trakcie zgrupowania jest bardzo napięty. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie siódmej trzydzieści, półgodzinnym porannym treningiem ogólnorozwojowym, następnie zawodnicy podzieleni na grupy dziewcząt i chłopców realizują dwie jednostki treningowe. Każda jednostka treningowa ukierunkowana jest na doskonalenie poszczególnych elementów w rwaniu i podrzucie. Poszczególne ćwiczenia i ich kluczowe punkty, jak również testy funkcjonalne, dokładnie omawiane są przez przedstawicieli EWF i realizowane w trakcie poszczególnych jednostek treningowych. Trening wspomagany również jest aparaturą do analizy techniki ruchu, każdy zawodnik uzyskuje informacje na temat mocnych i słabych punktów w swojej technice. Wieczorami wszystkie aspekty treningowe omawiane są w trakcie seminariów dla trenerów. Plan zajęć jest, jak widać, napięty, od rana do wieczora, ale to bardzo dobrze. W naszej ekipie wszyscy są zadowoleni, a pobyt i czynny udział w zajęciach zaprocentuje w niedalekiej przyszłości, jestem o tym przekonana."

Obok Pauliny Szyszki drugim opiekunem i trenerem jest Marcin Lampe (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), zawodniczki to: Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza), Roksana Bukarz (GKS Andaluzja Transbed Piekary Ślaskie), Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno) i Bartosz Kocyło (KPC Górnik Polkowice).  Międzynarodowy Camp EWF potrwa do 29 sierpnia.

materiał: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Remonty mieszkań
Masaż leczniczy
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)