Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

28 sierpnia 2019

Pracowity EWF Camp na Łotwie. Zawodnicy byli zadowoleni

fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

fot. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Windawa, czyli po łotewsku Ventspils, jest gospodarzem letniego # EWF Training Camp 2019. W mieście tym, położonym w zachodniej Kurlandii nad Bałtykiem, w treningach pod egidą europejskiej federacji, uczestniczą także przedstawiciele polskiej federacji. Kierownikiem ekipy jest pani Paulina Szyszka, trenerka i pracownik naukowy AWF Biała Podlaska.

Panią doktor Paulinę Szyszkę, poprosiliśmy na gorąco o kilka słów o letnim EWF Campie w Ventspils. „Mamy tu przedstawicieli czternastu krajów europejskich. Plan dnia w trakcie zgrupowania jest bardzo napięty. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie siódmej trzydzieści, półgodzinnym porannym treningiem ogólnorozwojowym, następnie zawodnicy podzieleni na grupy dziewcząt i chłopców realizują dwie jednostki treningowe. Każda jednostka treningowa ukierunkowana jest na doskonalenie poszczególnych elementów w rwaniu i podrzucie. Poszczególne ćwiczenia i ich kluczowe punkty, jak również testy funkcjonalne, dokładnie omawiane są przez przedstawicieli EWF i realizowane w trakcie poszczególnych jednostek treningowych. Trening wspomagany również jest aparaturą do analizy techniki ruchu, każdy zawodnik uzyskuje informacje na temat mocnych i słabych punktów w swojej technice. Wieczorami wszystkie aspekty treningowe omawiane są w trakcie seminariów dla trenerów. Plan zajęć jest, jak widać, napięty, od rana do wieczora, ale to bardzo dobrze. W naszej ekipie wszyscy są zadowoleni, a pobyt i czynny udział w zajęciach zaprocentuje w niedalekiej przyszłości, jestem o tym przekonana."

Obok Pauliny Szyszki drugim opiekunem i trenerem jest Marcin Lampe (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), zawodniczki to: Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza), Roksana Bukarz (GKS Andaluzja Transbed Piekary Ślaskie), Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno) i Bartosz Kocyło (KPC Górnik Polkowice).  Międzynarodowy Camp EWF potrwa do 29 sierpnia.

materiał: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bon upominkowy
Meble kuchenne
Gimnastyka korekcyjna
Nowoczesne zabiegi laserowe
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Sprawdzanie geometrii kół
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)