Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

01 marca 2018

Powstaną nowoczesne toalety publiczne. Gmina otrzymała dofinansowanie

Triathlon w 2017 roku nad jeziorem w Rościminie

Triathlon w 2017 roku nad jeziorem w Rościminie

Mrocza oraz Rościmin – na budowę toalet w tych miejscowościach dofinansowanie #uzyskał mrotecki ratusz. Chodzi o niebagatelną kwotę prawie 234 tys. zł.

Obiekty toalet publicznych zostaną zlokalizowane w Rościminie (w pobliżu Jeziora Rościmińskiego Małego) oraz w Mroczy (w Parku Jagiełły). - Będą to obiekty wolnostojące, prefabrykowane, przeznaczone do montażu na miejscu posadowienia - informował sekretarz gminy Mrocza Zygmunt Gliszczyński. Ściany zewnętrzne oraz strop zostaną wykonane z płyty warstwowej (blacha ocynkowana i lakierowana). Obiekty będą posiadały wszelkie niezbędne urządzenia sanitarne oraz zostaną podłączone do istniejących sieci. Ostateczne ceny znane będą po wyłonieniu wykonawców.

- Ogłoszenie przetargu planowane jest na marzec. Realizacja zadania – zakończenie planowane jest na wrzesień. Wartość kosztorysowa to 276 231,57 zł - poinformował sekretarz gminy Mrocza Zygmunt Gliszczyński.

Konieczność budowy obiektów toalet publicznych wynika z wniosków zgłaszanych przez mieszkańców gminy Mrocza. Temat był również wielokrotnie poruszany podczas obrad rady miejskiej w Mroczy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  xxx, w dniu 01-03-2018 12:59:09 napisał:

  No to po winku na siku

  odpowiedz

  • 0 (2)

  WC, w dniu 01-03-2018 13:08:10 napisał:

  W kupie sila!!!A tak serio to dobrze ze beda toalety bo na prawde kiepsko gdy jest potrzeba a nie ma gdzie,kobiety maja ciezej niestety

  odpowiedz

  • -2 (2)

  mroczanin, w dniu 01-03-2018 13:40:52 napisał:

  czy inewstycja będzie w 100 % zinwestowana z pozyskanych środków ???

  odpowiedz

  • 5 (5)

  może przyszły Radny, w dniu 01-03-2018 15:25:35 napisał:

  Lepiej te pieniądze by zainwestowali w wykarczowanie plaży z trzciny w Orlu i remont obok dworku .Obiekt totalnie popada w ruinę nie jest zabezpieczony a pełno tam wandali chodzi co nawet dla nich stwarza zagrożenie(może się oduczą jak cos na nich spadnie). Taki potencjał ten teren ma ,a oni w Rościminie robią kibel no pomyślcie realnie, jedynie pijaczki bedą tam siedzieć ,a w Orlu dziko i piszczy bidą nad jeziorem.Gmina zamiast korzystać z tego potencjału ( Zamek obronny obok dworu , dwór ,magazyn ,,5 kroków do jeziora'' obok kościół ścieżka rowerowa ,rzeka Orla. Gdyby UMiG Mrocza mial otwarte oczy same kokosy by zbijał na turystyce z tego miejsca.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  mieszkaniec Mroczy, w dniu 01-03-2018 16:55:57 napisał:

  Toalety za prawie 300 tyś. to jakieś jaja chyba są. Paranoja

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Gość, w dniu 01-03-2018 18:55:32 napisał:

  Jeśli już powstaną toalety, to koniecznie muszą być zabezpieczone przed wandalami, bo w przeciwnym razie po tygodniu funkcjonowania będą straszyć wyglądem i odstręczać potęcjanych chętnych do skorzystania z nich.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  xp312, w dniu 01-03-2018 22:48:29 napisał:

  Toalety z płyty warstwowej za prawie 300 tysięcy to absurd. Chciałbym zobaczyć kosztorys takiej toalety. Na zewnątrz płyta obornicka a wewnątrz marmury i sanitariat ze złota?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  bolo, w dniu 02-03-2018 09:15:29 napisał:

  GMINO pokaż ten kosztorys, bo ciemniaki myślą, że te kible kosztują tyle co wychodek z desek.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  zgk, w dniu 03-03-2018 10:58:48 napisał:

  pomysł z przenośna toeletą w postaci kontenera nie jest taki zły , stawiany od wiosny do jesieni a pózniej zabierany do np; ZGK na przechowanie i ewentualny remont , zapobiegnie to to także dewastacji ,takie mamy czasy , jest już pomysł lokalizacji wychodka na rynku w Mroczy , ciekawe gdzie go postawią , na miłość Boską , zróbcie go porządnie a nie w mroteckich standartach !!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ola, w dniu 05-03-2018 20:17:05 napisał:

  Śmiechu warte kible za tyle kasy ,!!! Dom by za to postawił i by jeszcze zostało A oni kible za taką sumę chcą stawiać i wtedy się dziwić ze gmina wciąż pieniędzy niema !!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble kuchenne
Blacharstwo
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Szafy przesuwne
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)