Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
24 kwietnia 2018

Powiatowy etap turnieju rozstrzygnięty. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku odbył się etap powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju # Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego organizowany jest corocznie, a udział w nim biorą uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego, którzy zwyciężyli w etapach gminnych. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Etap powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego odbył się w minioną sobotę (21.04.18) w Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku w gminie Mrocza. Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych.  

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz przepisów dotyczących skrzyżowań.
Kolejnym etapem był praktyczny sprawdzian z zakresu pomocy medycznej, który poprowadzili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Nakła. Następnie uczestnicy turnieju wykazywali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym, a także tzw. „miasteczku ruchu drogowego”.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju wykazały się dużym zaangażowaniem. Komisja konkursowa na podstawie zebranych przez drużyny punktów wyłoniła zwycięzców.

Kwalifikacja ogólna prezentowała się następująco:

Klasy podstawowe:
I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie
II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Mycielewie
III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Mroczy
IV miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Witosławiu
V miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Potulicach

Klasy gimnazjalne:
I miejsce – drużyna Gimnazjum nr 1  w Szubinie
II miejsce – drużyna Gimnazjum w Mycielewie
III miejsce – drużyna Gimnazjum w Mroczy
IV miejsce – drużyna Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Uhonorowani zostali także zwycięzcy indywidualni. Pierwsze miejsca indywidualnie wywalczyli uczniowie SP nr 1 z Szubina: w klasach podstawowych najlepszy był Jakub Spychała, natomiast w gimnazjalnych Hubert Okoński.  

Fundatorami nagród byli Starosta Nakielski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło, Burmistrz Miasta i Gminy Szubin, Burmistrz Miasta i Gminy Kcynia, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Wójt Sadek. Ufundowała je także nakielska firma Ares, zajmująca się inżynierią ruchu drogowego.  W imieniu wszystkich uczestników konkursu policjanci składają podziękowania, gdyż dzięki ich wsparciu młodzież otrzymała cenne nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy etapu powiatowego reprezentować będą powiat nakielski w etapie okręgowym.

Podczas turnieju promowano akcję informacyjno – edukacyjną pn.: „Jednośladem bezpiecznie do celu”, mającą na celu promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów, której inauguracja przypadła na dzień 21 kwietnia.

materiał: mł. asp.  Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Żel UV 5ml
7,50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szafy przesuwne
Makijaż ślubny
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)