Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 maja 2024

Poszukiwanie pirackiego skarbu. Na dzieci czekała miła niespodzianka

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W ostatnim czasie filię dziecięcą odwiedzili uczniowie #klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Mroczy.

Po zapoznaniu się ze zbiorami biblioteki, wysłuchali książki z serii Czytam Sobie, pod tytułem „Skarb Arubaby”, gdzie główni bohaterowie znajdują mapę prowadzącą do skarbu pirata. Zainspirowane opowiadaniem, dzieci postanowiły w pomieszczeniach bibliotecznych również poszukać ukrytego skarbu. Rozwiązywały krzyżówkę, rebusy, odczytały zakodowany tekst, tańczyły, ćwiczyły… Wszystko po to, aby na końcu tej trudnej drogi znaleźć niespodziankę, w postaci słodyczy i drobnych upominków. Wszyscy świetnie się bawili i obiecali, że bibliotekę dziecięcą jeszcze na pewno odwiedzą.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)