Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Poszukiwane nieletnie odpowiedzą za zniszczenie mienia i znieważenie policjantów

fot. arch

fot. arch

Mroteccy policjanci zatrzymali dwie 15-latki poszukiwane po samowolnym oddaleniu z placówki # wychowawczej. Podczas zatrzymania uciekinierki znieważyły interweniujących policjantów. Nieletnie odpowiedzą także za zniszczenie mienia ośrodka.

Zgłoszenie o tym, że dwie 15-letnie wychowanki uciekły z placówki wychowawczej, dyżurny nakielskiej komendy otrzymał wczoraj (6.1.19) po 13. Informacja o uciekinierkach trafiła do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie powiatu. Do miejscowości, z której uciekły 15-latki został skierowany mrotecki patrol.

Kontrolując miejscowości w sąsiedztwie placówki wychowawczej, mundurowi zauważyli dwie nastolatki odpowiadające rysopisowi podanemu przez dyżurnego. Nieletnie, jak tylko spostrzegły radiowóz rzuciły się do ucieczki. Policjanci byli już prawie pewni, że to poszukiwane 15-latki. Nieletnie już po kilku minutach zostały zatrzymane.

Sprawdzenie ich personaliów w policyjnych systemach potwierdziło przypuszczenia mundurowych, że to poszukiwane. Podczas drogi do placówki nieletnie „obrzucały” policjantów wyzwiskami. Żeby tego było mało, wkrótce okazało się, że tuż przed ucieczką zniszczyły drzwi placówki. Wartość strat została wyceniona na 1000 złotych.

Poszukiwane zostały przekazane pod opiekę wychowawcom. Ze swojego zachowania będą tłumaczyły się przed sędzią rodzinnym. 15-latki poniosą odpowiedzialność za swoje czyny zgodnie z przepisami ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Materiał: KPP Nakło

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    kussownik, w dniu 04-03-2019 19:13:06 napisał:

    nie macie już co wrzucać na tą stronę przecież nic strasznego się nie stało. nie trzeba było nas pierwsze wyzywać to tak by to wszystko się nie skończyło

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lipoliza injekcyjna
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Narożniki
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Drobne naprawy
Rolery - mezoterapia skóry
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)