Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Ponad 200 kartonów z darami. „Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania”

fot. archiwum

fot. archiwum

Wraz z początkiem kwietnia w Mroczy przestał# funkcjonować gminny punkt zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Działał przez kilka tygodni, a zdołał zaangażować całkiem spore grono mieszkańców.

Od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę mieszkańcy powiatu nakielskiego nie chcieli biernie przyglądać się wydarzeniom za naszą wschodnią granicą. Obojętni nie pozostali też mieszkańcy gminy Mrocza. Pod koniec lutego dary zbierane były w świetlicach, parafiach, remizach strażackich czy też szkołach. Za organizację tych akcji odpowiadali mieszkańcy, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne i firmy. 1 marca m.in. z inicjatywy mroteckiego magistratu utworzony został gminny punkt zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Na jego siedzibę wyznaczono budynek miejscowego ośrodka kultury przy ulicy Śluzowej. – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy udostępnił pomieszczenie na punkt zbiórki. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mroczy wspomógł pracownikami, którzy segregowali zebrane dary – wyliczył zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik. Pomagali też pracownicy referatu obsługi komunalnej mroteckiego urzędu. Nie obyło się bez pomocy lokalnych firm. – Jeden z przedsiębiorców z terenu gminy Mrocza przekazał nieodpłatnie kartony, taśmy i strecze do pakowania darów – wyjaśnił Chudzik.

Przez cały okres działania punktu udało się zebrać ponad 200 kartonów darów. Wypełnione one były różnymi rzeczami, np. żywnością, zabawkami, przyborami szkolnymi, środkami czystości i higieny, odzieżą czy też kocami. Część z przekazanych przedmiotów trafiło do uchodźców przebywających na terenie gminy. Pozostałe zostały przetransportowane do powiatowego punktu zbiórki w Nakle.

Mieszkańcy nie zawiedli. Kolejny raz pokazali, że potrafią się zjednoczyć, gdy sytuacja tego wymaga. Podobnego zdania jest Waldemar Chudzik. – Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Bardzo dziękujemy mieszkańcom gminy Mrocza za zaangażowanie i udzieloną pomoc – przekazał zastępca burmistrza Mroczy.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Zniechęcona, w dniu 26-05-2022 19:41:12 napisał:

    Coraz mniej tak na prawdę chce się pomagać tym uchodźcom, widząc jak wybrzydzaja ,coraz bardziej się panosza , i wszystkiego czego za pragną chcą za darmo bo są z Ukrainy, ja będą w ich sytuacji cieszyłabym się że jestem bezpieczna i mam dach nad głową, a oni chcą luksusów, i żyć lepiej od nas bo im się należy.Niechca żyć na naszych biednych wsiach tylko interesuje ich Bogata Warszawa i życie na poziomie..może tylko nieliczni się cieszą z tego co mają. W imię czego ja mam żyć tyle o ile , a im na kiwnięcie palcem wszystko się należy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)