Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2020

Ponad 160 lekcji dla maturzystów. Nowy plan zajęć e-szkoły

fot. Filip Kowalkowski

fot. Filip Kowalkowski

Za niecałe trzy tygodnie maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości. Pomocne w #przygotowaniach okażą się z całą pewnością zajęcia transmitowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej.

W poniedziałek (25 maja) zapraszamy na powtórki z matematyki i języka angielskiego. Od poniedziałku także nowy plan lekcji dla pozostałych klas szkół średnich i podstawówek

Z myślą o maturzystach nadajemy lekcje z języka polskiego, geografii, biologii, historii, wiedzy o społeczeństwie, matematyki, fizyki, chemii, historii, języka angielskiego i języka niemieckiego. Do tej pory przygotowaliśmy dla nich ponad 160 lekcji, podczas których nauczyciele wyjaśniają, co czeka młodzież na egzaminie i jak najlepiej przygotować się do matury. Największą popularnością (24,5 tysiąca wyświetleń) cieszy się lekcja Joanny Serockiej, która tłumaczy jak napisać rozprawkę maturalną (tutaj). Chętnie oglądane są również zajęcia z matematyki Tomasza Masłowskiego, który przedstawia w nich zakres obowiązujący na maturze i omawia przykładowe zadania egzaminacyjne (tutaj). Dużą liczbę wyświetleń (ponad 13 tysięcy) ma również lekcja z języka angielskiego Moniki Zalewskiej, która omawia zagadnienia z gramatyki (tutaj).

Wszystkie zarchiwizowane lekcje dla maturzystów, opisane tematycznie, można odnaleźć w biblioteczce na naszym kanale.

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.

Plan zajęć na nadchodzący tydzień (25-29 maja) znajduje się w załączniku.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 2 0
Pliki do pobrania
Plan lekcji_szkoły podstawowe.pdf
Plan lekcji_szkoły średnie.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox
Krzesło młodzieżowe
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Zabiegi odmładzające
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)