Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 grudnia 2019

Pomoc jest piękna. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krzywoustym

fot. Weronika Olearczyk III pr

fot. Weronika Olearczyk III pr

19. grudnia br w naszej szkole odbył się tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem pieniążki# zbieraliśmy na terapię Michałka, który szczęśliwie uporał się ze złośliwym nowotworem dołu skrzydłowo-podniebiennego, jednak nadal jest pod opieką wielu specjalistów. Organizacją tego wydarzenia zajęła się klasa I prawnicza we współpracy ze szkolnym chórem pod opieką pani profesor Marty Trudzińskiej, a nad całością czuwała pani profesor Katarzyna Łapińska.

Jarmark zorganizowany był w auli, w której w ciągu 5 godzin można było kupować rzeczy przygotowane przez uczniów. Swoje stoisko po raz pierwszy przygotowali również nasi nauczyciele!

Kreatywność młodzieży nie zna granic, na stoiskach można było kupić wiele różnorakich rzeczy, począwszy od ciast, ciasteczek i pierników, przez kawę i hot-dogi, kończąc na obrazie. Ze wszystkich dziesięciu stoisk udało nam się zebrać rekordową ilość pieniędzy! Było to ponad 2.000 zł. Ale to nie wszystko, ponieważ wiele klas zrezygnowało z wręczania sobie tradycyjnych upominków, a pieniążki przekazali na terapię Michałka. Wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 5.000 zł. Wszystkie zebrane fundusze zostaną wpłacone na konto fundacji, do której należy chłopiec.

Podczas lekcji wybrane klasy zbierały się w auli, by posłuchać nieco historii o symbolice świąt i atutów z nimi związanych. Czas umilił nam debiutujący zespół "Otto's Band" i solowe występy: Zosi Krzyżanowskiej, Martyny Urban i Gosi Maciejewskiej. Następnie klasy brały udział w turnieju "Jaka to kolęda?", przygotowanym przez chór. Zadaniem uczniów z poszczególnych klas było odgadywanie nazw kolęd po określonej ilości "nutek". Nagrodą dla zwycięskich klas był upominek wręczany przez Gwiazdora i wspólne zdjęcie. W tak sympatycznej atmosferze zbieraliśmy pieniądze dla Michałka.

Ten dzień zdecydowanie był dniem magicznym. Wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny klimat i atmosferę. Włączając się w akcję pokazaliśmy, że pomoc jest piękna.

W tym miejscu warto podziękować raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w akcję, to dzięki WAM Michał ma wielką szansę na powrót do pełni zdrowia. Miejmy nadzieję, że zebrane pieniądze mu w tym pomogą.

Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt!

Tekst: Hubert Antczak I pr

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)