Wycieczka do Bydgoszczy. Przedszkolaki odwiedziły manufakturę słodyczy

fot. pow.
15 maja dzieci z grupy „Lwy” (4–5 latki) z Przedszkola Miejskiego w Mroczy wybrały się na wycieczkę edukacyjno-terapeutyczną do Bydgoszczy.
Odwiedziły Manufakturę Słodyczy „Karmelkowa Kraina”, gdzie wzięły udział w warsztatach i własnoręcznie wykonały kolorowe lizaki. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały, jak z gorącego karmelu powstają słodkości, a także dowiedziały się, jak powstają smaki i kolory cukierków. Radości i emocji było co nie miara – szczególnie podczas formowania własnych lizaków.
Kolejnym punktem wycieczki było „Muzeum Brudu i Mydła”. Dzieci poznały dawne sposoby dbania o higienę i obejrzały przedmioty używane kiedyś do kąpieli, prania i prasowania. Dowiedziały się, jak powstawały perfumy i jak leczono choroby w przeszłości. Przedszkolaki miały też okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie bez dzisiejszych środków czystości. Najwięcej frajdy sprawiło im samodzielne tworzenie pachnących mydełek glicerynowych z barwnikami, olejkami i dekoracyjnymi dodatkami, takimi jak lawenda, płatki owsiane, kawa czy muszelki.
Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń, bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę. To był dzień pełen zabawy, nauki i kreatywności, który na długo zostanie w ich pamięci.
Materiał: Agata Schulz / Przedszkole Miejskie w Mroczy
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria











Czytaj również
- Przedszkolaki na leśnym szlaku. Wspólne odkrywanie tajemnic
- Pamiętają o młodszym pokoleniu. Niespodzianka od seniorów
- Spektakl, który poruszył serca. Atmosfera pełna emocji i radości
- Opowieść stworzona kolorowymi kredkami. Prace małych artystów
- Z wizytą w przedszkolu. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy
Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!
(czytaj więcej)Niezapomniany i urokliwy klimat. Wędrówka przez Rezerwat Zielona Góra

Podczas dzisiejszej wędrówki przeszliśmy wzdłuż i wszerz# Rezerwat Przyrody Zielona Góra.
(czytaj więcej)Skąd pochodzi mięso, które kupujemy? Kontrole na targowiskach i w sklepach

Mięso polskie czy zagraniczne? Takie pytanie często zadają sobie konsumenci #przed dokonaniem wyboru. IJHARS ponownie sprawdzała, czy podawana przez sprzedawców informacja o pochodzeniu mięsa jest rzetelna.
(czytaj więcej)Czy św. Wojciech przeszedł przez Pałuki? Historia, hipotezy i szlak

Z każdym rokiem odkrywamy na nowo znaczenie naszego regionu# – Pałuk – w dziejach chrześcijaństwa i kultury Europy Środkowej. Coraz więcej wskazuje na to, że to właśnie tędy mógł przebiegać historyczny szlak św. Wojciecha, który w 997 roku wyruszył z misją chrystianizacji Prusów.
(czytaj więcej)