Galerie z działu: Kultura / Rozrywka
























Bezzałogowe statki powietrzne. Wykorzystywane podczas szkoleń

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #jest jednym z organizatorów kluczowych kursów podnoszące kwalifikacje żołnierzy z całej Polski. Rozległy wachlarz szkoleń obejmuje m.in. szkolenia dla operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN, granatników M-72 i Carl Gustaw, obserwatorów ognia, snajperów czy też medyków. Priorytetem szkoleń jest ich dostosowanie do współczesnego pola walki, dlatego w trakcie kursów uczestnicy uczą się nie tylko wiedzy specjalistycznej, ale także sposobów wykorzystania dronów oraz ochrony przed nimi.
(czytaj więcej)Las do góry nogami. Sierpień to nietoperzowy miesiąc

Sierpień to nietoperzowy miesiąc! Zobaczcie z nami ##LasDoGóryNogami.
(czytaj więcej)Skala szkód była bezprecedensowa. Największa klęska abiotyczna

Noc z 11 na 12 sierpnia 2017 r. przeszła do historii# polskiego leśnictwa jako moment największej klęski abiotycznej ostatnich dekad. Przez Polskę przeszedł układ burzowy typu bow echo, który w wielu miejscach generował huraganowe porywy wiatru przekraczające 150 km/h. Pas zniszczeń biegł od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy i Pomorze, aż po wybrzeże Bałtyku. Łącznie uszkodzonych zostało około 80 tys. ha lasów, a skutki szczególnie mocno odczuli leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu – to właśnie na tym terenie nawałnica pozostawiła po sobie najbardziej rozległe w kraju obszary zupełnych zniszczeń.
(czytaj więcej)Jak rozpoznać barszcz Sosnowskiego? Roślina niebezpieczna

W ciepłe i słoneczne dni chętnie korzystamy ze spacerów #na skrajach pól, łąk i lasów, podczas których możemy spotkać na swojej drodze barszcz Sosnowskiego. Choć mało kto wie o tej roślinie to jest ona bardzo niebezpieczna! Przepis GIS na bezpieczne wakacje! Uważaj na barszcz Sosnowskiego!
(czytaj więcej)