Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Pojedynek szachowy. Szubin zwycięzcą

fot. pow.

fot. pow.

14 września rozegrano w Mroczy turniej szachowy w ramach II Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych.

Do rywalizacji przystąpili szachiści z powiatu nakielskiego m.in. z Nakła, Szubina i Mroczy. Każda gmina wystawiła trzyosobową reprezentację. Zostały przeprowadzone dwie klasyfikacje: indywidualna i drużynowa. Rozegrano 9 rund systemem kołowym w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał trener Feniksa Mirosław Kozielski.

Gmina Mrocza wystąpiła w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz. Faworytem zawodów od początku byli reprezentanci Szubina, którzy mieli najsilniejszy rankingowo skład.

W klasyfikacji indywidualnej triumfował Piotr Szybowicz z dorobkiem 8 punktów. Tuż za nim uplasował się Tomasz Janik zdobywając 7 punktów, a trzecią pozycję wywalczył Hubert Gabryszewski. Najlepszy wynik spośród zawodników z Mroczy uzyskał Jan Rosiński, który zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła Gmina Szubin w składzie: Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec. Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Gminy Nakło w składzie: Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny. Brązowy medal zdobyła Gmina Mrocza w składzie: Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz.

II Pałucko-Krajeńskie Igrzyska Sportowe przeszły już do historii. Z pewnością jest to świetna idea, która tworzy wspaniałą atmosferę uczciwej rywalizacji sportowej. Słynny francuski filozof, eseista i dramaturg Éric-Emmanuel Schmitt mawia: „Jakość przeciwników nadaje wartość zawodom i cenę zwycięstwu”. Te słowa idealnie odzwierciedlają  takie wartościowe turnieje.

Podium klasyfikacji indywidualnej:
1. Piotr Szybowicz
2. Tomasz Janik
3. Hubert Gabryszewski

Podium klasyfikacji drużynowej:
1. Gmina Szubin (Piotr Szybowicz, Jerzy Białas, Dariusz Wargulec)
2. Gmina Nakło (Tomasz Janik, Hubert Gabryszewski, Mikołaj Konieczny)
3. Gmina Mrocza (Jan Rosiński, Kacper Klimek, Robert Przybysz)

Materiał: Jan Rosiński

 

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Meble łazienkowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Nadanie modnej linii
Sprzedaż opon
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)