Dziś mamy 21 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2019

Podpisano umowę. Dofinansowanie "Budowy Przedszkola Miejskiego w Mroczy"

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu miało miejsce# podpisanie umowy na dofinansowanie zadania pn. „Budowa Przedszkola Miejskiego w Mroczy”.

Zadanie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 uzyskało dofinansowanie w wysokości 3 760 000,00 zł. Inwestycja obejmuje budowę przedszkola wraz z infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem przyległego terenu. W swojej koncepcji budynek przedszkola ma stanowić kompleks edukacyjny i znajdować się w pobliżu budynku Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Mroczy. Budynek ma być przeznaczony docelowo dla 200 dzieci w wieku przedszkolnym.

Nowe przedszkole będzie przygotowane na przyjęcie dzieci z likwidowanego starego obiektu Przedszkola Miejskiego oraz z oddziałów znajdujących się w Szkole Podstawowej w Mroczy. Głównym celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych na terenie Gminy Mrocza, dostosowanie nowej infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz poprawa jakości świadczonych usług w zakresie opieki przedszkolnej. Całkowity koszt wykonania zadania zgodnie z wnioskiem aplikacyjnym wynosi 8 415 340,00zł brutto

Materiał: Ewelina Musiał – UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)