Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

09 października 2016
Klasa B 2016/2017, grupa: Bydgoszcz I

Po serii porażek czas na zwycięstwo. Tarpan zdobył pierwsze 3 punkty!

W sobotę, 8 października w Więcborku zmierzyły się dwie drużyny okupujące ostatnie miejsca #w tabeli. W starciu tym „więcej z gry” mieli gospodarze, Grom II Więcbork, jednak to młodzi i ambitni piłkarze Tarpana Mrocza sięgnęli po pierwsze w rozgrywkach 3 punkty.

W pierwszej połowie na boisku częściej przy piłce byli piłkarze Gromu, którzy raz po raz próbowali atakować bramkę mroczan, jednak brakowało dokładnego ostatniego podania i celnych strzałów. Do przerwy było zatem 0:0.

W drugiej części meczu gra wyrównała się, a w 75 minucie kibice zgromadzeni na ładnym obiekcie w Więcborku zobaczyli pierwszego gola. Świetne dalekie podanie z własnej połowy uruchomiło szybkiego napastnika Tarpana, który przelobował przedwcześnie wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy i przyjezdni wyszli na prowadzenie. 6 minut później po precyzyjnym wyrzucie z autu sprytnym uderzeniem popisał się Patryk Brączyk i doprowadził do remisu. Gdy wydawało już się, że obie drużyny podzielą się punktami, w zamieszaniu po rzucie rożnym w polu karnym Gromu przytomnie zachował się gracz Tarpana i zapewnił swojej drużynie pierwszą w sezonie wygraną.

Grom II Więcbork - Tarpna Mrocza 1:2 (0:0)

Młody zespół z Mroczy pokazał wolę walki i zaangażowanie, a zwycięstwo z Gromem może dodać zawodnikom Tarpana wiarę w to, że po serii bolesnych porażek nadejdą lepsze czasy. Kolejnym rywalem Tarpana Mrocza będzie TKP Tuchola, zespół, który do tej pory nie odniósł jeszcze zwycięstwa.

Oceń artykuł: 43 10