Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Plaża w Wąsoszu oficjalnym kąpieliskiem. Niebawem ruszy sezon kąpielowy

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

26 czerwca oficjalnie ruszy sezon kąpielowy na obszarze gminy Szubin. Potrwa do #26 sierpnia. Rada Gminy Szubin podjęła w tej sprawie uchwałę, ale nie tylko w tej.

W powiecie nakielskim najczęściej wykorzystywanym miejscem do letniego wypoczynku i kąpieli jest jezioro w Wąsoszu. Na terenie Gminy Szubin to jedyne miejsce zagospodarowane infrastrukturą wypoczynkową, na którym istnieje możliwość zorganizowania kąpieliska miejskiego, w zgodzie z zapisami prawa wodnego. W związku z tym Burmistrz Szubina wystąpił o zgodę na organizację kąpieliska do Wód Polskich. - W związku z brakiem sprzeciwu, przygotowany został projekt przedmiotowej uchwały i wyłożony do wglądu publicznego od 11.02.2019 r. do 14.02.2019 r. Do przedmiotowego projektu uchwały nie wniesiono uwag ani propozycji zmian - czytamy.

Następnie projekt uchwały wraz z dokumentami określającymi szczegółowy opis kąpieliska przekazane zostały do zaopiniowania Wodom Polskim, właścicielowi wód, Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska i Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu. Powyższe organy zaopiniowały pozytywnie przedmiotowy projekt uchwały, nie zgłaszając uwag. W związku z tym przystąpiono do realizacji zadań związanych z uruchomieniem na sezon letni kąpieliska w Wąsoszu.

W tym roku sezon kąpielowy rozpocznie się 26 czerwca, a zakończy 26 sierpnia.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  czytelnik, w dniu 21-05-2019 16:09:38 napisał:

  Ratownicy z powiatu czekają na zatrudnienie.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  czerwcowe obawy, w dniu 21-05-2019 19:36:19 napisał:

  Pięknie oby było bezpieczniej niż w poprzednim sezonie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Nakielski, w dniu 23-05-2019 11:03:42 napisał:

  Parkingi też zrobione z numeracją, czy kazdy gdzie jak popadnie????

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Tonery Directions
27PLN
Siłownia
Masaż leczniczy
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)