Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2015
A klasa, grupa I

Płatników ukąsił 4 razy

Bartek Płatników zdobył cztery gole w drugiej połowie spotkania z BKS-em Bydgoszcz, lecz to nie wystarczyło by sięgnąć po choćby oczko. Tarpan w ostatniej kolejce zagra o wszystko.

Mroczanie zagrali dobre spotkanie, choć nie zwiastowała tego pierwsza połowa. Minęło 45 minut, zanim goście zdążyli się zaaklimatyzować na sztucznej nawierzchni. W tym czasie dobry technicznie BKS Bydgoszcz zdobył trzy bramki i wydawało się, że po zmianie stron nic nie powinno się wydarzyć.

Nic bardziej mylnego. Sprawy w swoje ręce wziął Bartek Płatników i to głównie za jego sprawą beniaminek wrócił do gry. Hat-trick zawodnika przyjezdnych pozwolił złapać kontakt (4:3). Co prawda BKS zdobył piątego gola, jednak po raz kolejny odpowiedział Płatników.

W samej końcówce mroteccy piłkarze mieli okazję wyrównać, lecz bramkarz odbił mocny strzał i po kontrataku bydgoszczanie ustalili wynik meczu na 6:4. - Martwi, że był to kolejny wyjazdowy mecz, na który pojechaliśmy osłabieni, tym razem brakiem bramkarza, stopera i napastnika. Na szczęście ostatni mecz gramy w Mroczy i mimo głupich komentarzy, na pewno o wynik powalczymy do końca -  tak jak w tym meczu – zapowiedział Marcin Klebs.

A na pewno nie będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę. Do Mroczy przyjeżdżają bowiem Czarni Lniano. Wygrana Tarpana pozwoli opuścić ostatnią lokatę. Sympatycy mroteckiego klubu muszą też zwrócić uwagę na spotkanie w Dąbrowie Chełmińskiej. Jeśli miejscowy LKS nie wygra z Tucholanką, Tarpan zajmie 12. miejsce i tylko szereg niepożądanych zdarzeń spowoduje degradację do B klasy (do niższej ligi spada ostatnia drużyna, jednak ze względu na terytorialne podziały lig, degradacją może zostać objętych więcej zespołów).

BKS Bydgoszcz - Tarpan Mrocza 6:4 (3:0)
Bramki: Bartek Płatników (4)

Oceń artykuł: 63 111