Dziś mamy 21 sierpnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Oszuści internetowi w dalszym ciągu aktywni. Policja apeluje o ostrożność

fot.arch

fot.arch

Oszuści działający za pośrednictwem sieci internetowej w dalszym ciągu są aktywni# i oferując do sprzedaży różnego rodzaju produkty naciągają potencjalnych klientów. Policja apeluje do mieszkańców powiatu o ostrożność.

Tylko wczoraj (05.02.19) nakielska komenda została powiadomiona o dwóch przypadkach oszustw za pośrednictwem sieci. W każdym z nich klienci zapłacili za zamówiony towar, zanim go otrzymali. W konsekwencji towar nie dotarł, a pokrzywdzeni stracili wpłaconą gotówkę.

Policja przypomina, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej wybranej rzeczy.

Dlatego też mundurowi radzą, aby mieszkańcy powiatu byli czujni przy zawieraniu transakcji przez Internet, szczególnie w przypadkach, kiedy sprzedawcą jest osoba prywatna, a nie sklep internetowy.

Należy uważać na tzw.: ,,super okazje". Nie zawsze to, co widoczne jest na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Jeśli to możliwe warto sprawdzić wiarygodność sprzedawcy oraz opinie kupujących na jego temat.

Najbardziej wiarygodni są ci sprzedawcy, którzy umożliwiają opłacenie przesyłki przy jej odbiorze. I z tej opcji, mimo, iż jest zazwyczaj droższa warto korzystać. W każdym przypadku zawartość paczki klient może sprawdzić przy kurierze, jeśli przesyłka została wysłana firmą kurierską.  

Przestrzeganie tych kilku rad uchronić może klienta i jego gotówkę przed działaniem nieuczciwych sprzedawców.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

 Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)