Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2019

Ostatnia sesja w tym roku. Radni jeszcze nie uchwalili budżetu

fot. MM

fot. MM

30 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy odbyła się # ostatnia w tym roku, XV sesja rady miejskiej. Mimo początkowych planów związanych z uchwaleniem budżetu, stosowna uchwała ostatecznie została zdjęta z porządku obrad.

Już przed przyjęciem porządku obrad, zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik złożył wniosek o zdjęcie uchwał dotyczących uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020-2038, uchwalenia budżetu gminy na rok 2020 oraz ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, na terenie gminy Mrocza.

Oprócz tego, zastępca burmistrza wnioskował o wprowadzenie do porządku obrad uchwał w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2031 oraz dokonania zmian w budżecie gminy na rok 2019 – Wnioskowane przeze mnie zmiany są podyktowane tym, że trwają jeszcze prace wykończeniowe w zakresie przygotowania ostatecznego projektu budżetu, który zostanie zaprezentowany radnym w styczniu – tłumaczył Waldemar Chudzik. Radni przyjęli wszystkie proponowane zmiany i przystąpili do procedowania uchwał.

Oprócz wyżej wspomnianych, przyjęto plan pracy rady miejskiej na rok 2020; określono rodzaj dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy, zagospodarowania tych odpadów, sposobu ich świadczenia oraz wysokości cen za te usługi; przekazano petycję dotyczącą zmiany przepisów prawa oraz dokonano zmiany nazwy na Obelisku zwieńczonym kamieniem narzutowym.

Ponadto, Waldemar Chudzik wydał oficjalne oświadczenie w sprawie pojawiających się w internecie nieprawdziwych informacji na temat budżetu gminy Mrocza na rok 2020 – Nie jest prawdą, ze gmina zapodziała gdzieś projekt budżetu, czy też jak podano w innych mediach - nikt nie wie, gdzie podział się projekt budżetu, a przygotowane autopoprawki gdzieś przepadły. Jest to ewidentna nieprawda i chciałbym zdementować te informacje. Projekt budżetu jest dostępny dla każdego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej – powiedział zastępca burmistrza.

Podczas sesji nie zabrakło również pytań dotyczących obecnego funkcjonowania urzędu w obliczu braku burmistrza oraz skarbnika, jak i dalszych losów ewentualnej inwestycji polegającej na budowie kurników w Drzewianowie. Jeden z mieszkańców gminy w bardzo negatywny sposób opisał także ostatnie zdarzenia, jakie miały miejsce w Mroczy. – Zarzuty postawione pani skarbnik oraz burmistrzowi zapewne nie są bezpodstawne, bo bez podstaw nie aresztuje się ludzi. Zastanawia mnie tylko jedno, jak to wszystko wygląda w kontekście spotkania tegorocznego opłatkowego, w którym uczestniczyli także księża. Te całe życzenie sobie różnych śmiesznych życzeń... A pod tym „dywanikiem” dzieją się cuda. Nie bardzo rozumiem to wszystko. Siedzą sobie tutaj radni, ładne miny robią i przyjmują różne pozy, często nie wiedzą co tu się dzieje i nie rozumieją uchwał. Przytakują i przyciskają guziki, a na usprawiedliwienie bierze się św. Mikołaja jako patrona Mroczy. Trochę to dziwne jest i śmieszne, bo już nawet w Brukseli mówią o Mroczy, że jest to „Paryż północy” z tytułu rynku – mówił. 

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (30) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (11)

  Ghy, w dniu 31-12-2019 12:12:42 napisał:

  Ciekawe kto to mówił tam w ostatnich zdaniach artykułu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 2 (18)

  MP, w dniu 31-12-2019 12:58:38 napisał:

  Dobrze mówił dlatego zapomnieli podać personalia. Ot co.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  cna, w dniu 31-12-2019 16:09:24 napisał:

  Pary,ż Północy albo Wilkowyje ??

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Gość, w dniu 31-12-2019 16:26:33 napisał:

  Kłopoty z budżetem ...? A gdzie była Rada do tej pory? Czyżby otrzeźwienie państwa radnych przyszło po niewczasie?! Jak widać bezkrytycyzm i układność to nie najlepsza postawa wobec "władzy".

  odpowiedz

  • -5 (7)

  Andrzej, w dniu 31-12-2019 16:46:30 napisał:

  A radnych którzy mieli swoje zdanie to chciano zlinczować nigdy Państwo dobrze nie wychodzi kiedy wchodzi w układ z kościołem i tu tak samo się stało tylko żal człowieka bo ma złamane życie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  cbsp, w dniu 31-12-2019 16:54:58 napisał:

  największy kryzys braku zaufania do władzy po 2WŚ , brawo Wy , obecna pozostała ekipa nie odbuduje zaufania , sami przeciez mogli w tym uczestniczyć

  odpowiedz

  • 0 (8)

  mieszkaniec, w dniu 31-12-2019 17:07:38 napisał:

  Proponuję podnieść jeszcze raz dietę radnym zasłużyli im się to należy

  odpowiedz

  • 4 (12)

  Czesław, w dniu 31-12-2019 17:49:37 napisał:

  A gdzie są teraz Ci wszyscy koledzy Burmistrza co to mu tak dupe lizali, że myć nie musiał tylko po to, żeby mieć dla siebie jakieś korzyści? Mam wymieniać z nazwiska tych co to się tak ochoczo kręcili i koło burmistrza i klepali po plecach. PRZYJDZIE CZAS I NA WAS. A propo radnych, chyba tylko Pan Arek jakiekolwiek interpelację składa reszta statysci od wduszania przycisku a 80 procent nie ma pojęcia o tym co jest procedowane. I ten tekst, ja się generalnie nie zgadzam z Panem w tym temacie ale zagłosuje za!!!!!! Brak słów. Będziecie na kartach historii tego miasta, ale na tych najgorszych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (9)

  Miś, w dniu 31-12-2019 19:30:52 napisał:

  Komisja rewizyjna bierze tylko diety ?

  odpowiedz

  • 1 (5)

  krajan, w dniu 31-12-2019 20:40:22 napisał:

  Faktycznie brak jakies dzialalnosci radnych na tych sesjach poprostu czy sie stoi czy sie lezy dieta sie nalezy.Nikt nie ma jakiegokolwiek zdania nikt nic nie dodaje uczestniczy,Dobrze byloby wiedziec ilu i jaki radny byl najbardziej "gadatliwy".

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Miś, w dniu 01-01-2020 11:03:49 napisał:

  Dlaczego nie było transmisji? Jest coś do ukrycia?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (1)

  Obserwator, w dniu 01-01-2020 14:23:45 napisał:

  Przewodniczący Komisji Rewizyjnej czym się zajmuje?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Fanatyk , w dniu 01-01-2020 23:35:29 napisał:

  https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,25552645,burmistrz-mroczy-podejrzany-o-odpalanie-sobie-doli-z-nagrod.html

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jan, w dniu 01-01-2020 23:53:25 napisał:

  Wszędzie tak piszą nic nowego nie odkryles. To już wiemy, co dalej..

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Zbulwersowany , w dniu 02-01-2020 09:37:46 napisał:

  Szanowni radni Ci , którzy startowali z komitetu Pana Burmistrza , dlaczego milczycie ? Nie macie nam nic do powiedzenia ? Dostaliście podwyżki i wszystko ok ? Tak się składa , że ja od dawna interesuję się tym co się działo w gminie , jakie podejmowaliście decyzje wraz z burmistrzem i jakich NIE podejmowaliście a które powinniście podjąć . Wątek niegospodarności i działania na szkodę gminy też jest przedmiotem powiedzmy " dyskusji " . To nie jest tak , że Wasze decyzje przy głosowaniach są bezkarne !!! Do komisji rewizyjnej !!! Wy to już w ogóle się skompromitowaliście , zarówno obecni jak i Ci z poprzedniej kadencji. To się w głowie nie mieści co tu w tej gminie się wyprawia, a każdy chodzi i się uśmiecha jak gdyby nic się nie stało . O co tu chodzi ? A z tego co udało mi się dowiedzieć to dopiero początek !!! Miejcie honor i odejdźcie wszyscy !!! To jest również Wasza kompromitacja . A co z pracownikami zatrudnianymi z rodziny albo po znajomości ? A co z pracownikami , którzy dostawali nagrody . Trzeba ten urząd wyczyścić do cna . A były Pan sekretarz , może by się Pan wypowiedział o tych nagrodach , nic Pan nie wiedział siedząc tyle lat w urzędzie ? To co Pan robił tam tyle lat jak Pan nie wiedział co się u Pana dzieje w miejscu pracy ? A może Pan też ? …. Pytam

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Cna, w dniu 02-01-2020 13:25:29 napisał:

  Narloch Wise cela obok i juz bedzie lepiej.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Zosia, w dniu 02-01-2020 16:13:32 napisał:

  Radni jakby mieli trochę honoru to sami powinni poddać się do dymisji

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Zainteresowany, w dniu 03-01-2020 12:01:19 napisał:

  Witam wszystkich ja chciałbym nawiązać do tematu Iwony i Darka T. bo wszyscy mówimy o gminie ,burmistrzu itd. a co z tą ich sprawą bo oni zachowują się jak by nic się nie działo czy w Drzewianowie zrobiliście już z nimi porządek, jak oni śmią pokazywać się ludziom na oczy wstyd i hańba .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Xyz, w dniu 03-01-2020 15:58:10 napisał:

  Mogli prędzej reagować jak dzieciom krzywda się działa teraz pewnie że nic nie mogą

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Elewacje
MEBLE PIOTR PASIEKA
Usta - powiekszanie
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Budowa magazynów
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)