Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2018

Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych. Najlepsza trójka w II etapie

fot. Grażyna Kinderman

fot. Grażyna Kinderman

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle, 27 listopada 2018 r. odbył się # I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie.

W etapie szkolnym wzięło udział 150 uczniów Staszica. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Zawody zostały poprzedzone „Lekcjami z ZUS”, które były warunkiem udziału szkoły w olimpiadzie. 

W rywalizacji indywidualnej największą ilość punktów uzyskali następujący uczniowie: Karolina Nowak (kl. IIc), Roksana Świtanowska (kl. IIc) oraz Natalia Stepka(kl. Ic). Cała trójka będzie reprezentować Staszica na zawodach II stopnia – wojewódzkich w Toruniu.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Opiekunami uczniów były Grażyna Kinderman i Małgorzata Fedec.

Reprezentacji Staszica składającej się z uczniów technikum ekonomicznego życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

materiał: Grażyna Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)