Dziś mamy 29 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Sukces uczniów I LO

fot.pow

fot.pow

Uczniowie naszego liceum im. B. Krzywoustego uczestniczyli# w XX EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Udział w konkursie stanowi element wspierający rozwój talentów językowych oraz daje możliwość porównania swoich umiejętności w skali kraju i województwa.

Uczniowie rozwiązują test w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku  naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Klasyfikacja finałowa podana jest z podziałem na miejsca  w skali województwa oraz w skali ogólnopolskiej. Nasi uczniowie  z klas pierwszych zajęli wysokie miejsca; 7 osób znalazło się w pierwszej dziesiątce w województwie. Cztery uczennice otrzymały dyplomy laureata  za bardzo wysokie wyniki. Są to:
1. Marta Sobczak /klasa I medyczna/- I miejsce w województwie oraz 32 w Polsce,
2. Anna Wysocka /klasa I medyczna/  - III miejsce w województwie,
3. Zuzanna Nowacka / klasa I politechniczna/- IV miejsce w województwie,
4. Paulina Kulawiak / klasa I prawnicza/-  V miejsce w województwie,
5. Artur Faltyński / klasa I politechniczna/ - VII miejsce w województwie,
6. Julia Czyż / / klasa I politechniczna/ - IX miejsce w województwie,
7. Julia Bryk / / klasa I politechniczna/ - X miejsce w województwie.

W kategorii klas II, III, IV liceum ogólnokształcącego i technikum najlepszy wynik oraz dyplom laureata za bardzo dobry wynik otrzymał: Szymon Lewandowski / klasa II medyczna/ - IV miejsce w województwie oraz 51 w kraju.

Należy podkreślić, iż Szymon sprawdził swoje umiejętności językowe z umiejętnościami starszych kolegów. Tym bardziej cieszy nas jego wynik na tym etapie. Pozostali uczestnicy zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Uczniów przygotowywały do konkursu: Katarzyna Łapińska, Anita Marciniak, Katarzyna Pawlak- Marosz oraz Rozalia Wencel. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Rozalia Wencel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)