Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Odbyła się wiosenna edycja

fot. pow

fot. pow

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bol. Krzywoustego odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka # Niemieckiego. Udział naszych uczniów w poprzednich edycjach tego typu konkursów zawsze był zwieńczony sukcesami.

W jesiennej edycji konkursu tego samego typu I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim zajął Szymon Lewandowski, uczeń klasy II medycznej. Szymon będąc uczniem klasy drugiej zajął 92 lokatę w kraju. Gratulujemy!

Wiosenna edycja konkursu nie należała do łatwych. Należało wykazać się wiedzą w zakresie słownictwa i gramatyki oraz wiedzą na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie rozwiązywali testy w dwóch kategoriach: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich, trzecich i czwartych / technikum/. Teraz trzymamy kciuki za ich wyniki, o których poinformujemy wkrótce.

Weiter so! 

Zespół germanistek I LO

materiał: Beata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 46 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)