Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

02 marca 2020

Odszedł Sylwester Jaskólski. Wieloletni nauczyciel i wychowawca

28 lutego zmarł dr Sylwester Jaskólski.

Pan Sylwester Jaskólski urodził się 2 grudnia 1935 roku w Dobrzyniewie. Całe swoje zawodowe życie  był związany z edukacją dzieci i młodzieży. W latach 1954 – 1976 związany był ze szkolnictwem podstawowym w Polichnie, Wieszkach, Dębionku i Nakle. Od 1976 roku pracował w Szkole Zawodowej w Nakle. Z I Liceum Ogólnokształcącym był związany od 1977 roku. W Krzywoustym pracował do 2001 roku. Pracę zawodową łączył z pracą społeczną w NSZZ Solidarność.

Wspominamy Jego zaangażowanie i aktywność. Pozostanie w naszej pamięci jako  wymagający i odważny nauczyciel historii oraz wychowawca wielu młodych pokoleń młodzieży.

W czasie pracy zawodowej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty.

Wyrażamy wdzięczność i podziękowanie za lata odpowiedzialnej pracy i poświęcenia.

Niech zatem ta pamięć i wdzięczność   będą naszym godnym pożegnaniem z Nim.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Społeczność I LO im. Bolesława Krzywoustego

w Nakle nad Notecią

materiał: Beata Jankowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)