Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
13 czerwca 2018

Odbyli podróż po bajkowych stacjach i są już pełnoprawnymi czytelnikami!

fot. SP Mrocza

fot. SP Mrocza

Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyli czytelniczą #"podróż" po bajkowych stacjach, by przyjąć pasowanie na czytelnika. Spotkanie odbyło się w atmosferze zabawy. Atrakcji nie brakowało.

Dzieci miały za zadanie jak najszybciej ułożyć alfabetyczne puzzle. Do tekstu "Rzepka" Juliana Tuwima  tworzyły obrazkową historyjkę. Wszystkie klasy przy wsparciu wychowawców (pań: Ewy Wiśniewskiej, Lidii Talarczyk, Barbary Tadych oraz Anny Czarnikowskiej) bez trudu poradziły sobie z zadaniami. W rytmie pędzącej lokomotywy odbyły wycieczkę do biblioteki.

Wysłuchały interpretacji tekstu "Dziwna królewna" w wykonaniu Laili Jasińskiej. Przy dźwiękach popularnego "Baby sharp" wzięły udział we wspólnym tańcu. Z zapałem wykrzyczały przygotowane przez siebie hasła promujące czytelnictwo i z pełną odpowiedzialnością dumnego pierwszoklasisty odebrały pasowanie na czytelnika. Biblioteczną ciuchcię pomagali napędzić przyjaciele biblioteki: Amira Berghleh, Matylda Pokrzywka, Julia Kałdowska oraz Laila Jasińska.

 materiał: Justyna Misterkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)