O odpowiedzialności prawnej. Spotkanie z uczniami

fot. KPP Nakło
Policjanci z nakielskiej komendy rozmawiali z # uczniami Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle na temat odpowiedzialności prawnej. Przekazana przez mundurowych wiedza pomoże uniknąć młodzieży nieprzyjemnych konsekwencji nieodpowiednich zachowań.
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią – asp. Łukasz Szczepaniak oraz mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz wspólnie z sierż. Wiesławą Ambrozik z zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii gościli w murach Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, gdzie spotkali się z uczniami klas pierwszych.
Mundurowi skupili się na wytłumaczeniu uczestnikom spotkania jaka spoczywa na nich odpowiedzialność prawna oraz czym jest demoralizacja. Stróże prawa przybliżyli jakie konserwacje mogą ponieść uczniowie, którzy swoim zachowaniem przejawiać będą objawy demoralizacji. Funkcjonariusze opowiedzieli również na czym polega cyberprzemoc oraz omówili zjawisko „hjetu” w Internecie.
Przekazane przez policjantów informacje pomogą w uzmysłowieniu uczestnikom spotkania jakie zachowania mogą być uznane za demoralizujące a tym samym przysporzyć im kłopotów.
materiał: mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Gala Laureatów Kuratora Oświaty. Wyróżnienia dla ucznia i nauczyciela
- Uczniowie wzięli udział w kampanii. Złożyli symboliczny hołd ofiarom
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)