Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
22 czerwca 2018

O dopalaczach i innych zagrożeniach na spotkaniu z uczniami mroteckiej szkoły podstawowej

foto: KPP Nakło nad Notecią

foto: KPP Nakło nad Notecią

Tematyka związana z zażywaniem dopalaczy oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich za # demoralizację i czyny karalne były tematami przewodnimi spotkania, jakie dla uczniów klas VI SP w Mroczy przeprowadzili policjanci pracujący w nakielskiej komendzie z nieletnimi.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Nakła przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Mroczy. Tematyka  spotkania była zróżnicowana, jednak najwięcej uwagi mundurowi poświęcili zagrożeniom, z jakimi może spotkać się młodzież w trakcie zbliżających się wakacji. Mowa była między innymi o eksperymentowaniu z dopalaczami oraz innymi używkami. Mundurowi przypominali, że dopalacze są trujące i bardzo niebezpiecznie wpływają na organizm.
Mówiąc o posiadaniu innych zabronionych prawem środków odurzających, mundurowi przypominali, jaka zgodnie z obowiązującymi  przepisami odpowiedzialność prawna grozi młodym ludziom za łamanie prawa oraz demoralizację oraz kto podejmuje decyzje w sprawie nieletnich.
Policjanci przestrzegali także przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz przed takimi zachowaniami nad wodą, które będąc początkowo zabawą, mogą okazać się tragiczne w skutkach.  

Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)