Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2018

O dopalaczach i innych zagrożeniach na spotkaniu z uczniami mroteckiej szkoły podstawowej

foto: KPP Nakło nad Notecią

foto: KPP Nakło nad Notecią

Tematyka związana z zażywaniem dopalaczy oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich za # demoralizację i czyny karalne były tematami przewodnimi spotkania, jakie dla uczniów klas VI SP w Mroczy przeprowadzili policjanci pracujący w nakielskiej komendzie z nieletnimi.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Nakła przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Mroczy. Tematyka  spotkania była zróżnicowana, jednak najwięcej uwagi mundurowi poświęcili zagrożeniom, z jakimi może spotkać się młodzież w trakcie zbliżających się wakacji. Mowa była między innymi o eksperymentowaniu z dopalaczami oraz innymi używkami. Mundurowi przypominali, że dopalacze są trujące i bardzo niebezpiecznie wpływają na organizm.
Mówiąc o posiadaniu innych zabronionych prawem środków odurzających, mundurowi przypominali, jaka zgodnie z obowiązującymi  przepisami odpowiedzialność prawna grozi młodym ludziom za łamanie prawa oraz demoralizację oraz kto podejmuje decyzje w sprawie nieletnich.
Policjanci przestrzegali także przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz przed takimi zachowaniami nad wodą, które będąc początkowo zabawą, mogą okazać się tragiczne w skutkach.  

Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)