Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 marca 2020

Nowy kierunek kształcenia w Staszicu. Dostępny w roku szkolnym 2020/2021

fot. archiwum

fot. archiwum

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia# dla absolwentów szkół podstawowych. Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

W roku szkolnym 2020/2021 młodzież kończąca szkołę podstawową będzie mogła ubiegać się o miejsce na kierunku technik rachunkowości. Z badań rynku wynika, że zawód ten jest bardzo pożądany na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim. Praca technika rachunkowości jest odpowiedzialna, dzięki czemu niesie za sobą znaczne korzyści finansowe.

Na kierunku tym uczniowie zdobędą wiedzę niezbędną do zarządzania finansami firmy z dowolnej branży, poznają zasady funkcjonowania biura rachunkowego oraz zdobędą wiedzę z zakresu wynagrodzeń, podatków i prowadzenia dokumentacji biurowej. Prowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne umożliwią absolwentom stanie się specjalistami w zakresie finansów i rachunkowości oraz ułatwią kontynuację kształcenia na studiach wyższych.

Firmy i instytucje muszą dbać o swoje finanse, a co za tym idzie, na rynku pracy zapotrzebowanie na techników rachunkowości jest wysokie i będzie rosnąć. Zatrudnienie można znaleźć w banku, biurze rachunkowym, jednostkach samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwach i towarzystwach ubezpieczeniowych, czy w działach finansowo-księgowych praktycznie w każdej branży. Można również założyć własne biuro rachunkowe, co wymagać będzie przedsiębiorczości i dobrego zaplanowania.

Nie zwlekaj, zostań uczniem klasy technikum kształcącego w zawodzie technik rachunkowości. Praca dla absolwentów gwarantowana. Czekamy na Ciebie!

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)