Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2020

Nowy gospodarz OSP Kosowo. Druhowie podsumowali miniony rok

fot. BG

fot. BG

Członkowie OSP Kosowo nie zamierzali czekać do przyszłorocznych zebrań# sprawozdawczo – wyborczych, dlatego już w tym roku dokonali jednej zmiany w składzie Zarządu.

W gminie Mrocza trwa cykl zebrań sprawozdawczych. OSP Kosowo było kolejną jednostką, która podsumowała miniony rok. Był to ważny okres dla druhów, bowiem pod znakiem zapytania stanęła ich dalsza działalność. O ile jednak rozwiązano jeden kryzys, tak zaraz pojawił się inny. Doszło bowiem do konfliktu interesów w zarządzie jednostki, o czym poinformował dh Paweł Heymann. - Chciałbym wystąpić z wnioskiem o odwołanie z funkcji gospodarza dh Jarosława Opary ze względu na konfliktowy charakter oraz niemożność pełnienia tej funkcji – mówił. - Byłem na każde zawołanie, dbałem odpowiednio o sprzęt i remizę, nierzadko sam, bo nikt z druhów nie przyszedł mi pomóc. Dodam również, że kolega Heymann jeszcze w zeszłym roku chciał likwidacji tej jednostki, rozmawiając o tym z burmistrzem na zebraniu sołeckim – bronił się dh Opara. Obecny na zebraniu komendant gminny OSP Tomasz Kokoszewski był zaskoczony konfliktem między członkami jednostki, ale stanął w obronie dh Opary twierdząc, że współpraca zarówno z urzędem gminy, jak i jego osobą układała się dobrze. - Musimy iść do przodu i robić dobro dla ogółu, a nie dla jednostki – apelował dh Heymann. Przy okazji zaproponował na stanowisko gospodarza dh Łukasza Milczarka, który wyraził zgodę. O rozwagę i spokój prosił obecny na zebraniu z ramienia PSP w Nakle, kpt. Bartosz Walkowiak. – Spokojnie podejdźcie do sprawy, przemyślcie pewne rzeczy i znajdźcie wspólny kompromis. Dajcie sobie czas do przyszłorocznego zebrania wyborczego, na którym dokonacie wyboru nowych władz – mówił. Druhowie większością głosów zdecydowali jednak, że odwołują z funkcji gospodarza dh Oparę i powołali na to stanowisko dh Milczarka.

W międzyczasie prezes jednostki Jan Książek przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w ubiegłym roku. OSP Kosowo liczy 17 członków, w tym 16 aktywnych i 1 honorowego. W roku sprawozdawczym druhowie uczestniczyli w dwóch akcjach ratowniczych, tj. likwidacji miejscowych zagrożeń. Wydatki wyniosły 5 315 zł, a większość kwoty pochłonął zakup sprzętu i umundurowania strażackiego.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Pomoc drogowa
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble łazienkowe
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Sprzedaż opon
Sprawdzanie świateł
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)