Dziś mamy 12 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

Niedługo zamknięcie lokali wyborczych. Sprawdź frekwencję na godzinę 17:00

O godzinie 18:30 Państwowa Komisja Wyborcza # podała dane nt. frekwencji na godzinę 17:00.

W całej Polsce wyniosła ona 47,89%. W województwie kujawsko-pomorskim wynik był niższy niż w skali kraju - to 45,51%. Frekwencja dla całego powiatu to 43,04%. Jak przedstawia się udział wyborców w poszczególnych gminach powiatu? Ponownie najwyższą frekwencją może poszczycić się gmina Nakło. Wyniosła ona 44,70%.

Na drugim miejscu jest gmina Mrocza z 42,67% wynikiem. Następnie gmina Szubin gdzie swój głos oddało 42,38% uprawnionych do głosowania mieszkańców. Frekwencja w gminie Sadki jest niewiele niższa 42,22%. Najgorzej z frekwencją jest w gminie Kcynia. Do godziny 17:00 zagłosowało 41,13% wyborców.

Do zamknięcia lokali wyborczych pozostały jeszcze dwie godziny. Jeszcze zdążycie!

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)