Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2020

Nie masz pomysłu na spędzenie Dnia Kobiet? Wystąpi zespół Jazz Big Band '75

Nie masz pomysłu gdzie i jak spędzić Dzień Kobiet? Spieszymy z pomocą. Kup kwiaty, #przygotuj 10 zł i przyprowadź swoje Panie do Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy na godzinę 18:00. Wystąpi specjalnie dla Was "Jazz Big Band '75" z Pałacu Młodzieży z Bydgoszczy.

Początki działalności "Jazz Big Bandu '75" sięgają roku 1975, kiedy to w pracowni instrumentalnej nowopowstałego Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy została utworzona orkiestra dęta. Założycielem i wieloletnim dyrygentem zespołu był Jerzy Rawicki. Początkowo nazwy big band i orkiestra używano zamiennie. Było to spowodowane m.in. tym, iż skład sekcji instrumentów w zespole na przestrzeni lat ewoluował. Z czasem z dużego składu wyodrębnił się mniejszy. Stanowili go młodzi muzycy posiadający wyższe umiejętności gry na instrumencie, m.in. uczniowie bydgoskiego Zespołu Szkół Muzycznych oraz studenci Instytutu Wychowania Muzycznego WSP i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2007 roku "JAZZ BIG BAND '75" prowadzi Piotr Dąbrowski. Obecnie zespół nadal prężnie działa koncertując w mieście Bydgoszczy i regionie. Potwierdzeniem wysokiego poziomu zespołu oraz znaczącej roli, jaką pełni, jest przyznana w 2014 roku przez Urząd Miasta Bydgoszczy Kulturalna Marka Oświatowa. Także w 2014 r. Jazz Big Band ’75 zdobył po raz pierwszy GRAND PRIX podczas XIX Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu. 

„JAZZ BIG BAND '75” w swoim repertuarze posiada utwory, które poprzez swą różnorodność, pozwalają zespołowi zaistnieć na krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych, oraz jazzowych scenach klubowych. Wiele utworów zaaranżowanych jest specjalnie dla tego zespołu. Dzięki temu big band, w krótkim czasie ma możliwość opracowania programu na specjalne życzenie.

Materiał: Paweł Kowalski

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble łazienkowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Lipoliza injekcyjna
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)