Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 września 2019

Narodowe czytanie. Siódmy raz wzięli udział w akcji

fot. Jarosław Nurkiewicz

fot. Jarosław Nurkiewicz

Już po raz siódmy Zakład Karny w Potulicach wziął udział w akcji "Narodowego Czytania".

Zakład Karny w Potulicach po raz siódmy przyłączył się do Prezydenckiej akcji "Narodowego Czytania". W tym roku Prezydent RP zaprosił nas - Polaków, do czytania ośmiu lektur na ósme "Narodowe Czytanie". Tymi lekturami były krótkie formy literackie – nowele Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Jak napisał w specjalnym liście na okoliczność akcji „Narodowego Czytania” Prezydent RP Andrzej Duda: „Teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.

Za kratami
Jak co roku w zakładowym radiowęźle czytane były w odcinkach literackie dzieła. Emitowano w nim także informacje przybliżające ideę i historię prezydenckiej akcji "Narodowego Czytania", a także organizowano konkursy tematyczne dotyczące życiorysów, twórczości autorów dzieł, okresów literackich i samych nowel.

materiał: kpt. Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)