Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
08 marca 2018

Narada koordynacyjna. Poruszono kwestię bezpieczeństwa

fot. Nadleśnictwo Szubin

fot. Nadleśnictwo Szubin

1 marca odbyła się narada koordynacyjna, dotycząca szkodnictwa leśnego oraz ochrony # przeciwpożarowej w Nadleśnictwie Szubin.

W naradzie udział wzięli przedstawiciele: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Notecią oraz Żninie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle n/Notecią, Łabiszynie i Szubinie, Komendy Powiatowej Policji w Żninie i Nakle n/Notecią, Komisariatu Policji w Kcyni i Szubinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Prokuratury Rejonowej w Szubinie, Urzędu Miejskiego w Nakle n/Notecią, Szubinie, Łabiszynie, Kcyni i Urzędu Gminy Sadki, a także przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle n/Notecią oraz pracownicy Nadleśnictwa.

Zgromadzonym przedstawiono analizę pożarów i szkodnictwa leśnego za rok 2017. W stosunku do roku 2016 ilość pożarów lasu pozostała na tym samym poziomie, natomiast zwiększyła się wykrywalność sprawców wykroczeń i przestępstw dotyczących szkodnictwa leśnego.

W trakcie spotkania Nadleśniczy Grzegorz Gust przedstawił sytuację po nawałnicy oraz plany odnowienia lasu zapewniając, że nowy las będzie jeszcze bardziej różnorodny, a przy tym piękniejszy. Następnie Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Waldemar Ulatowski omówił zdarzenia związane z nawałnicą oraz czynności jakie podjęto w celu zneutralizowania skutków huraganowych wiatrów.

Ostatnim punktem narady było wystąpienie Marcina Kostrzyńskiego - przyrodnika, filmowca, który opowiedział o doświadczeniach związanych z obserwacją przyrody w lasach, wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Trzy dni po naradzie, na terenie leśnictwa Nakło, doszło do pożar lasu, uszkodzonego przez nawałnicę. Szczęśliwie pożar udało się ugasić, niedopuszczając do jego rozwoju.

Wszystkie ubiegłoroczne pożary zakwalifikowano jako celowe podpalenia. Sprawca takiego czynu obciążany jest kosztami akcji gaśniczej. Dzięki stałemu monitoringowi lasów, patrolom straży leśnej oraz wrażliwości ludzi, wykrywalność sprawców podpaleń wzrasta.

materiał: Jakub Sokołowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)