Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2020

Największe drużynowe osiągnięcie I LO w Szubinie. Skład zasilił szachista z Mroczy

fot. PS

fot. PS

I miejsce drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie w międzynarodowym #drużynowym turnieju szachowym stało się faktem. Skład drużyny zasilił szachista z Mroczy - Jan Rosiński.
Polska, Indie, Pakistan, USA, Sri Lanka, Meksyk, Wielka Brytania, Chile, Hiszpania, Egipt, Armenia, Włochy, Martynika, Maroko, Rosja, Uganda, Węgry, Chiny, Mongolia. W sobotę 23 maja o godzinie 17.30 czasu polskiego odbyła się międzynarodowa liga klubów CoCA4 Academies w Pakistanie, organizowana przez Sheraza Masouda Gondala z Rawalpindi. W zawodach wystąpiła drużyna I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wzmocniona kilkoma transferami. Na listach startowych znalazło się 9 klubów ze wszystkich zakątków świata ze 125 adeptami królewskiej gry w składach. Poszczególne teamy zostały wzmocnione zagranicznymi pomocnikami. Dla przykładu w drużynie z Wielkiej Brytanii zagrali szachiści Mongolii. Grano tempem szachów błyskawicznych 3+0 w czasie 1,5 godziny. Imprezę streamowali: Ewa Karkowska i Jan Rosiński.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie - Polska - 280 punktów, II miejsce Chess Academy ELITE - San Pedro Garza Garcia Meksyk - 257 punktów, III miejsce Mir Sultan Chess Akademy - Pakistan - 229 punktów, IV miejsce Shree Arts & Sports @ Sekar Chess Akademy - Bengaluru Indie - 228 punktów, V miejsce Dharma Chess Akademy - Thoothukudi Tamilnadu Indie - 223 punkty, VI miejsce Armaviri Chess Akademy - Armavir Armenia - 129 punktów, VII miejsce UK Chess Academy - Wielka Brytania - 126 punktów, VIII miejsce Tal's Chess Akademy - Sri Lanka - 125 punktów, IX miejsce Anees Darbari Chess Akademy - Kadapa, Andhra Pradesh Indie - 62 punkty.

Indywidualnie w pierwszej dziesiątce turnieju uplasowali się następujący przedstawiciele I LO: IV miejsce Mikołaj Włoch - 46 punktów, VI miejsce Dariusz Wargulec - 40 punktów, IX miejsce Piotr Szybowicz - 34 punkty, a X miejsce Hubert Gabryszewski - 34 punkty.

Do ogólnej punktacji klubu zaliczano sumę 10 najlepszych wyników poszczególnych graczy. Drużyna I LO wystawiła 16 szachistów: Mikołaj Włoch - 46 punktów, Dariusz Wargulec - 40 punktów, Piotr Szybowicz - 34 punkty, Hubert Gabryszewski - 34 punkty, Maciej Błociński - 26 punktów, Alan Jagodziński - 25 punktów, Olaf Jagodziński - 25 punktów, Ewa Karkowska - 22 punkty, Jan Rosiński - 20 punktów, Filip Biernacki - 8 punktów. W zespole zagrali także: Adam Jagodziński, Mariusz BeczyńskiMarek BiernackiSergiusz BraniewiczKonrad Hilscher i Julia Rocławska.
 
Wyniki turnieju
Miejsce Klub Kraj Punkty
1 I LO Szubin Polska 280
2 Chess Academy ELITE Meksyk 257
3 Mir Sultan Chess Akademy Pakistan 229
4 Shree Arts & Sports @ Sekar Chess Akademy Indie 228
5 Dharma Chess Akademy Indie 223
6 Armaviri Chess Akademy Armenia 129
7 UK Chess Academy Wielka Brytania 126
8 Tal's Chess Akademy Sri Lanka 125
9 Anees Darbari Chess Akademy Indie 62

 

Pierwsza 10 zawodników I LO Szubin
Miejsce Zawodnik Klub Punkty
1 Mikołaj Włoch I LO Szubin 46
2 Dariusz Wargulec I LO Szubin 40
3 Piotr Szybowicz I LO Szubin 34
4 Hubert Gabryszewski I LO Szubin 34
5 Maciej Błociński I LO Szubin 26
6 Alan Jagodziński I LO Szubin 25
7 Olaf Jagodziński I LO Szubin 25
8 Ewa Karkowska I LO Szubin 22
9 Jan Rosiński I LO Szubin 20
10 Filip Biernacki I LO Szubin 8

Materiał: PS

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  WM, w dniu 24-05-2020 21:38:32 napisał:

  Możliwe że najważniejsze drużynowe osiągnięcie liceum mocno pomógł Mikołaj który ogrywał całą czołówkę turnieju i poprowadził drużynę do zwycięstwa

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Eko Zbysiu , w dniu 25-05-2020 01:47:59 napisał:

  Lubię kanapki z jajkiem i porządek w lesie!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Amelka, w dniu 25-05-2020 01:49:30 napisał:

  Gratuluję pozyskania słynnego zawodnika z Mroczy do zasilenia składu! Z całą pewnością najważniejszy drużynowy sukces szachów w Szubinie I LO! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Krzesło młodzieżowe
Pokój dzienny/ jadalnia
Sprawdzanie geometrii kół
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Kwasy...
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)