Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2020

Na Kujawach i Pomorzu przedsiębiorcy zwolnieni ze składek na niemal 350 mln zł

W województwie kujawsko-pomorskim łączna kwota zwolnienia z opłacenia składek do #ZUS za marzec i kwiecień sięgnęła niemal 350 mln zł. W całym kraju zwolnienie ze składek ZUS opiewa na kwotę 7,3 mld zł.

W ramach „Tarczy antykryzysowej” od 1 kwietnia oddziały ZUS na Kujawach i Pomorzu przyjęły ponad 176,6 tys. wniosków. Najwięcej wniosków dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek i świadczenia postojowego. W województwie kujawsko-pomorskim niemal 67,4 tys. płatników zostało zwolnionych z opłacania składki za marzec i 65,5 tys. płatników ze składki za kwiecień. Kwota udzielonej pomocy w ramach tego wsparcia w naszym województwie przekroczyła ponad 349,8 mln zł. W całym kraju zwolnienie ze składek ZUS opiewa na kwotę 7,3 mld zł – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

O zwolnienie ze składek mogą się ubiegać firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start. Przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Muszą także do 30 czerwca złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres marzec-maj 2020 r. chyba, że zgodnie z przepisami są zwolnieni z ich składania.

Z kolei o świadczenie postojowe mogą ubiegać się osoby prowadzące działalność gospodarczą i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne. W naszym regionie o postojowe stara się ponad 76 tys. osób, z czego 82 proc. to osoby prowadzące działalność gospodarczą. Do teraz w województwie kujawsko-pomorskim ZUS zrealizował ponad 61,6 tys. wypłat świadczeń postojowych o łącznej wysokości 120,8 mln zł.

Warto przypomnieć, że wypłata świadczenia postojowego może nastąpić nie więcej niż trzy razy.

W przypadku umów cywilnoprawnych wniosek o świadczenie pierwszorazowe jest przekazywany za pośrednictwem zlecającego albo zamawiającego. Pierwszy wniosek podpisuje zleceniodawca lub zamawiający. Kolejny zleceniobiorca lub wykonujący umowę o dzieło. Warunkiem kolejnej wypłaty świadczenia jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.

Łączna kwota udzielonego wsparcia przez ZUS w naszym województwie z obu form - czyli zwolnienia z opłacania składek i świadczenia postojowego - to ponad 470,6 mln zł.

Materiał: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Nakło , w dniu 03-06-2020 19:42:21 napisał:

  O dzieki ci o wspaniały panie prezesie..z taka wladza nasz kraj bedzie miodem i chlebem płynąc

  odpowiedz

  • 0 (4)

  obserwator, w dniu 04-06-2020 10:32:13 napisał:

  tylko przydałaby się kontrola, bo jak słychać, to znalazło się trochę cwaniaków, którzy naciągają państwo na składki i płatną opiekę nad dziećmi, zwłaszcza przedsiębiorcy jedoosobowi, którzy pracują i pobierają pieniądze za opiekę nad dzieckiem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Czytniki kodów kreskowych
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)